אאא

התקינות הפוליטית (הפוליטיקלי-קורקט) שהעולם נוקט כנגד האלימות האסלמית הופך למגוחך מיום ליום והפעם משטרת אוסטרליה בודקת את "הרקע" לאירוע דקירות באכסניית תיירים בקווינסלנד שבצפון-מזרח המדינה, שבו קרא אזרח צרפתי "אללה אכבר", דקר למוות צעירה בריטית בת 21  וגבר בן 30 אף הוא בריטי נפצע באורח אנוש, אדם נוסף נפצע באורח קל יותר. 

לחשוד, בן 29, לא היו ככל הידוע קשרים לדאעש ונראה כי הוא פעל לבד, אבל המשטרה האוסטרלית עדיין "בודקת" אם הקצנה דתית כלשהי הובילה אותו למעשה או סיבה אחרת שגרמה לו לצרוח אללה אכבר ולרצוח בני אדם חפים מפשע שלא עשו לו מאומה.

"המידע הזה יילקח בחשבון בחקירה, אבל איננו שוללים שום אפשרות למניע בשלב – הן את האפשרות הפוליטית והן את האפשרות הפלילית", נמסר ממשטרת בריסביין, בירתה של מדינת המחוז קווינסלנד. "החוקרים יקחו בחשבון גם את האפשרות של בעיות נפשות ושימוש בסמים".

האירוע התרחש בלילה שבין שלישי לרביעי (שעון מקומי) בהוסטל בעיירה הום היל, מדרום לטוונסוויל שבצפון קווינסלנד. בריטית בת 21 נמצאה בזירה ללא רוח חיים ובריטי בן 30 אושפז במצב קשה. גבר אוסטרלי נפצע קל. גם כלב נפצע אנושות בהתקפה.

הדוקר, אזרח צרפתי המבקר באוסטרליה, צעק "אללה אכבר" הן במהלך ההתקפה והן במהלך מעצרו. לפי שעה המשטרה מתייחסת להתקפה כמעשה רצח ולא כאירוע טרור. הרוצח שהה באוסטרליה כשנה.המשטרה הפדרלית של אוסטרליה חוקרת כעת את ההתקפה בשיתוף עם גורמי משטרה בינלאומיים.

באוסטרליה כמו מדינות רבות בעולם מעונינים שלא להחריף את המתח עם האוכלוסייה האסלאמית שמתגוררת במדינה זאת למרות שברור לכל מי שעיניו בראשו את נסיבות ההתקפה ואת הסיכון שבהתעלמות מכך.