אאא

בתביעה שאיש האחזקה (49) הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב הוא טען כי הוא זכאי לדמי פגיעה, בניגוד לעמדת ביטוח לאומי שלטעמו לא נפגע בזמן בעבודה.

התובע טען כי לפני 3 שנים, במסגרת עבודתו כאיש אחזקה בגן ילדים פרטי בנתניה, הוא התבקש לשבור קיר ולאסוף את הפסולת בשקים. את עשרות שקי הפסולת הוא גרר מקומה לקומה ותוך כדי כך הרגיש "קליק" בגב והחלו כאבים עזים בגבו התחתון. לאחר שפנה לטיפול רפואי התגלו אצלו בלטי דיסק בגב.

לייעוץ בתחום:

עו"ד ביטוח לאומי

גם במסגרת התביעה חזר ביטוח לאומי על טענתו כי לא מדובר בתאונת עבודה, ובית הדין לעבודה בתל אביב מינה מומחה רפואי שיבדוק את התובע. המומחה התייחס לכך שהתובע סבל מכאבי גב עוד לפני התאונה, על רקע שינויים ניווניים. ואולם, הוא התרשם כי הרמת השקים הכבדים החמירה באופן זמני את מצבו בשיעור שאינו פוחת מ-20%, ומשכך, הוא זכאי לדמי פגיעה בהתאם לחוק.

החמרה זמנית מספיקה

ובכל זאת, ביטוח לאומי ניסה להביא לדחיית התביעה וטען כי התובע דיווח דיווחים סותרים למעסיק שלו וגם ביחס לשעת התאונה וקבלת הטיפול הרפואי, אך השופטת שרון אלקיים דחתה את הטענות הללו מחוסר הוכחה.

השופטת אלקיים לא מצאה פגם בחוות דעת המומחה, לפיה  סחיבת השקים החמירה את כאביו של התובע באופן זמני (השופטת התרשמה שנכון להיום מצבו הרפואי זהה למצבו לפני האירוע), וכיום הוא נמנע מהרמת חפצים כבדים.

לפי הפסיקה, הכרה בהחמרה זמנית שהביאה לפגיעה בכושר העבודה מספיקה כדי לקבוע שהתובע הוא נפגע עבודה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפיכך, השופטת החליטה לקבל את התביעה. האירוע הוכר כתאונת עבודה והתובע זכאי לדמי פגיעה מביטוח לאומי.

  • ב"כ התובע: עו"ד רפאל קיציס
  • ב"כ הנתבע: עו"ד כפיר אמון

עורכי דין דיני ביטוח לאומי • לפסק הדין לחץ כאן

הכותב: עורך דין יואב צח וכס עוסק בתביעות ביטוח לאומי

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

* הכותב לא ייצג בתיק.

** המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.