אאא

אאודי A8 סקיוריטי צפויה להיבחר בימים הקרובים באופן רשמי כמכוניתו הבאה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך דווח ב"כלכליסט".

השבוע התקבלה ההחלטה, ולפני כמה ימים הודיעה חברת אאודי למדינה כי תוזיל את הסכם האחזקה של המכונית היוקרתית ותפחית את מחירי הרכב והחלפים ביחס להצעתה הראשונית, כששוויו של הרכב מוערך ביותר מ־2 מיליון שקל. האאודי החדשה תימסר ללשכת נתניהו כנראה לקראת סוף השנה הבאה.

ראש הממשלה נוסע גם כיום במכונית אאודי A8 מסוג סקיוריטי, בת כשש שנים, אך בדור הקודם שלה, ולדברי מקורבים למשרד ראש הממשלה, החלפתה נדרשת משום שנסעה כבר מאות אלפי קילומטרים.

הסקיוריטי היא גרסה מיוחדת של ה־A8 שמיועדת לראשי מדינות וטייקונים — משום שהמכונית משוריינת בעלת מפרט המיועד לעמוד בפני ירי מנשק קל ומטעני צד. בנוסף, דגמי המכונית מצוידים במערכת המסוגלת לסנן גזים רעילים במקרה של מתקפת טרור ובמערכת קשר אינטגרלית, המאפשרת ליושבים ברכב להינעל בתוכו במקרה של התקפה.

עם זאת, האאודי הישראלית שתשמש בסופו של דבר את נתניהו נחשבת לבטוחה יותר מאאודי A8 סקיוריטי רגילה — מאחר שהמכונית המיועדת לישראל עוברת שדרוגים נוספים בסדנה מיוחדת באירופה, הכוללים תוספת של שריון ואמצעי לוחמה בטרור.

על פי מפרט אאודי, ניתן להזמין את ה־A8 סקיוריטי בתוספת אבזור יוקרה מיוחד הכולל מקרר, ריפודי עור מיוחדים וגם דיפוני עץ ייחודיים שכמובן מעלים את מחירו של הרכב היוקרתי והמפנק.