אאא

הרכב של שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי בירושלים, בראשות השופט רפי כרמל, אישר היום (רביעי) את בקשתו של עו"ד יהודה פריד לשלוח את 'המשגיח התוקף' אותו הוא מייצג להשלמה של הבדיקה הפסיכיאטרית שתאבחן סופית את כשירותו הנפשית.

כזכור, "המשגיח התוקף", הואשם במעשים קשים של תקיפת שלוש נשים, מאז היותן ילדות קטנות. עורכי דינו טענו כבר בתחילה בפני בית המשפט, כי הוא סובל מבעיה פסיכיאטרית קשה וכי אינו אחראי למעשיו. בחוות דעת שהוגשה מטעמם, אותה כתב פרופ' אלי זומר, אף נטען כי לא ניתן להטיל על המשגיח אחריות פלילית, זאת לאור כך שקיימת במוחו אישיות נוספת, מעין "מפלצת", שהיא זו שביצעה את המעשים.

"הנאשם", כך חוות הדעת, "אינו זוכר כלל את מעשיו וככל הנראה צד מסוים באישיותו ביצע את המעשים מחוץ לשליטה של 'האישיות המרכזית' שלו ומבלי שיהיה מודע לכך", נכתב. לדבריו, האיש פעל באופן אוטומטי וללא אחריות ומודעות למעשיו. בית המשפט הורה אז כי לאור חוות הדעת יובא הנאשם בפני הפסיכיאטר המחוזי לאבחון על מנת שיקבע האם הינו כשיר לדין והאם היה אחראי באותה תקופה למעשיו הקשים.

עו"ד יהודה פריד אומר ל"כיכר השבת", כי "פרמטר מסוים באישיותו וברקע הדברים לא אובחן כיאות, ועל כן ביקשתי מהשופטים לשלוח אותו לאבחון משלים - בקשה שנענתה היום". כזכור הפרשה עוררה סערה ברחוב החרדי שכן מדובר היה בדמות תורנית שכיהנה בתפקיד המשגיח באחת הישיבות המפורסמות בירושלים, ובנוסף היתה מוסרת שיחות התחזקות באירועים תורניים שונים.

על פי כתב האישום, התעלל המשגיח בשלוש בנות שלמשפחתן סייע כלכלית במשך למעלה מעשרים שנה כשהוא אף תולה זאת באמתלה תורנית ובציטוטים מרבנים.