אאא

גורם בצבא סוריה התייחס בסוכנות הידיעות הרשמית של המדינה לתקיפת חיל האוויר הישראלי אמש (ג') במרכז רמת הגולן הסורית, בתגובה לנפילת הפצ"מרים בשטח ישראל. "ישראל תקפה עמדת ארטילריה בעין אל-בורג' למרגלות החרמון הסורי בצד המזרחי. האזור הותקף באמצעות שני טילים ששוגרו ממטוס מתוך שטח ישראל. כתוצאה מכך אחד מהתותחים הושמד ותותח שני ניזוק".

הוא הוסיף והאשים כי: "התקיפה הישראלית היא במסגרת התמיכה בטרוריסטים מג'בהת א-נוסרה. זה ניסיון להביא להסלמה ולהכשיל את יישום הפסקת האש בין רוסיה לארה"ב".

כזכור, שעות ספורות לאחר ששלושה פצמ"רים שזלגו מהלחימה בסוריה נפלו בשטחי רמת הגולן בישראל, חיל האוויר הישראלי תקף באמצעות כלי טיס של חיל האוויר תותחים השייכים למשטר הסורי במרכז רמת הגולן הסורית. 

מדובר צה"ל נמסר אמש כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה. צה״ל רואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו, עם זאת לא יהסס לפעול גם מול גורמי התנגדות אחרים בסוריה".

אתמול בשעות הבוקר פרסם המשטר הסורי הודעות כוזבות על הפלת מטוסים ישראלים בסוריה. למרות הכחשות של צה"ל, כלי התקשורת בסוריה חגגו את ה"הפלות" המדומות במפגן הזוי של חוסר חיבור למציאות. דובר צה"ל אמר כי אכן נורו טילים נגד מטוסי חיל האוויר אך הם חמקו מהם בקלות.