אאא

קידוש השם: אלישיב אליהו, צעיר חרדי בן 18 שלומד במדרשה החרדית "נחלת יעקב" בטבריה, ניצח באליפות אירופה בהרמת משקולות לנוער שנערכה בימים האחרונה בסרביה - ואף שבר שיא עולמי בלחיצת חזה.

כזכור, לפני כארבעה חודשים פורסם ב"כיכר השבת" סיפורו המיוחד של אלישיב שנזרק בעבר מישיבות שונות בהן למד, עד שהגיע למדרשה הטבריינית שמפעילה חוגים שעוסקים בכושר גופני. אלישיב שהתאמן בהרמת משקולות, זכה לפני מספר חודשים במקום הראשון בתחרות ארצית בהרמת משקולות לנוער, ונבחר לייצג את ישראל באליפות אירופה שנערכת בסרביה.

אלישיב זוכה באליפות (באדיבות המצלם)

אלישיב אליהו.
אלישיב אליהו. "ילד שקט מאוד וממוקד מטרה" (באדיבות המצלם)
הגדלה

את הבשורה על זכייתו במקום הראשון בתחרות בישראל, קיבל אז אלישיב בזמן חגיגת סיום מסכתות סוכה וסוטה במדרשה בה הוא לומד. בשיחה שקיים אז עם "כיכר השבת" הוא אמר כי "האימונים היו קשים מאד" וכי הוא השקיע בהם הרבה שעות בשבוע. "ציפיתי לזכות במקום הראשון ואני שמח שזה אכן קרה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאמור, בשבוע האחרון, במהלך התחרות בסרביה, הוא זכה במקום הראשון ושבר שיא בלחיצת חזה, אחד משלושת המקצועות - דד ליפט, סקוואט ולחיצת חזה.

אלישיב אליהו במדרשה בטבריה,
אלישיב אליהו במדרשה בטבריה, "ללא ספק הוא סמל שלנו" (באדיבות המצלם)
הגדלה
(באדיבות המצלם)
(באדיבות המצלם)
הגדלה

הרב רביץ, רב המדרשה בה לומד אלישיב, סיפר כי "אליהו הוא ילד שקט מאוד, מה שבאמת מאפיין אותו זו העקביות וסימון המטרה. אין ספק שאליהו אליישיב הוא סמל המוסד של מדרשת נחלת יעקב".