אאא

בשבוע שעבר דווח בחדשות 2, כזכור, שחמישה עשר מטוסי F-35 קורקעו - לאחר שהתגלה ריקבון ובלאי בצינורות הקירור שלהם. היום (שני) כלי התקשורת בעולם מפרסמים מפי גורמים רשמיים בארה"ב אודות תקלה חמורה אחרת: מטוס F-35A ישראלי עלה באש במהלך תרגיל בבסיס חיל האוויר שבאיידהו בארה"ב.

חקירה בנושא כבר נפתחה, ומהצהרה רשמית של הרשויות המוסמכות במדינה עולה, כי חלקו האחורי של המטוס הוא שגרם להבערת מטוס הקרב היוקרתי. זהו אחד משבעה מטוסי F-35 שהמריאו מבסיס לוק, שם מתרחשת הדרכת הטייסים על החמקן החדש.

על פי הדיווחים, אין נפגעים בתקרית זו, אך סימן השאלה עדיין מרחף מעל הגורם לשריפה. אחת ההשערות היא שהבעיה היא במנוע המטוס שמכונה "F135", שכבר גרם לשריפה במטוס בשנת לפני כשנתיים.

מארק גרף, דובר מטעם חיל האוויר האמריקאי, מסר בהצהרה שנתן לכלי התקשורת: "הטייס נאלץ לעזוב את המטוס במהלך התנעת המנוע, עקב שריפה שנגרמה במדור האחורי של המטוס. האש כובתה במהירות. כאמצעי זהירות, הועברו שמונה טייסים למרכז הרפואי לבדיקות".

באתר defensenews שלא ברור אם יש קשר בין התקרית לבין הבעיה שהתגלתה בצינורות הקירור של המטוס בשבוע שעבר. כידוע, מטוס ה"אדיר" (F-35I) אמור לנחות בבסיס נבטים של חיל האוויר באמצע חודש דצמבר הקרוב.