אאא

נסגר התיק נגד המטפלת הזרה של הקשישה שצולמה בבני ברק כשהיא קשורה עם כיסא הגלגלים שלה - מחוסר ראיות מספיקות. כך נמסר היום (שני) לבא כוחה של המטפלת על ידי פרקליטות מחוז תל אביב.

כזכור, המקרה הזה עלה לכותרות בעקבות פוסט בפייסבוק בו נראתה הקשישה כשהיא קשורה לגדר בסמוך לקניון איילון. "הקשישה הושארה לבד בחום כבד למשך 40 דקות", נטען בפוסט שחולל סערה ציבורית רבה.

אלא שלפי חומר הראיות בתיק, ולאחר בדיקה יסודית בפרקליטות, נמצא שלא ניתן להפריך את גרסת החשודה, ברמה הנדרשת במשפט הפלילי, לפיה - כך היא טענה - היה עליה להגיע למקום שאינו נגיש לכיסא גלגלים ולכן היא השאירה את הקשישה לבד למשך 10 דקות מקסימום ושמרה על קשר עין רציף איתה.

לאור העובדה שכותבת הפוסט סירבה למסור עדות במשטרה, ואף חזרה בה ממשך הזמן שציינה בפוסט כזמן בו הושארה הקשישה ללא השגחה - וכן שלא נמצאו עדויות אחרות הסותרות את גרסת המטפלת - הוחלט בפרקליטות כי לא מדובר בנסיבות שיש בהן סיכון חייה של הקשישה או פגיעה שהייתה עלולה לפגוע בבריאותה פגיעת קבע ברמת ההוכחה הנדרשת בפלילים על פי החוק.

"מעשי המטפלת ראויים לגינוי, אך אינם עולים כדי ביצוע עבירה פלילית על פי החוק והפסיקה", הוסיפו היום בפרקליטות בנמקם את ההחלטה התמוהה.