אאא

לנואל אוחנון, ילד בן שבע שסבל בימים האחרונים מכאבי בטן והקאות, נפטר בשעות הבוקר של יום שבת בבית החולים וולפסון בחולון. גופתו של הילד הועברה למכון לרפואה משפטית והמשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה.

"ביום חמישי הוא לא הרגיש טוב" סיפרה אמו של הילד ל-ynet. "יש לנו כמה ילדים והרבה פעמים כואבת להם הבטן. זה לא משהו חריג או יוצא דופן שאמור להדליק נורה אדומה שיש סכנת חיים".

לדבריה: "ביום שישי הוא המשיך להקיא. דיברתי עם מוקד חירום רפואי והם שאלו אותי אם הוא משלשל. כשהסברתי להם שלא, הם אמרו שאין מה לדאוג. סיפרתי להם שהוא שותה מספיק והאישונים שלו לא יבשים והם הרגיעו אותי".

במהלך השבת, לאחר שמצבו של הילד החמיר, הזעיקה משפחתו ניידת מגן דוד אדום. הצוותים הרפואיים העבירו אותו לבית החולים וולפסון תוך כדי פעולות החייאה, וזמן קצר לאחר מכן נאלצו רופאי בית החולים לקבוע את מותו של הילד. לפי הערכת הרופאים, הילד נפטר מחסימת מעיים.

המשפחה הבהירה כי לא התעכבה עם פינויו של הבן לבית חולים בעקבות השבת, אלא התייעצה עם מוקד רפואי שם ניתנה להם התחושב שאין סיבה לדאגה.

"אחרי שמצבו התדרדר הזמנו ניידת. צוותים של מד"א הגיעו וניסו לייצב לו את הדופק וביצעו בו החייאה, אבל כשהגענו לבית החולים לא היה מה לעשות, הילד שלנו נפטר בפתאומיות" אמרה האם. "זה בלתי נתפס, ברגע אחד איבדנו את כל עולמנו. אני לא מעכלת. לנואל היה ילד מקסים שעוד לא הספיק לעשות כלום בחייו".