אאא

הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', ומי שעצור בחשד לעבירות חמורות, פנה לרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו, בבקשה שיסייעו לו להשתחרר מהכלא: "לא ביצעתי אף עבירה".

במכתב, שנחשף בחדשות 2, כותב הרב ברלנד לרבנים: "מצבי הבריאותי קשה מנשוא ובקושי עומד על הרגליים, איני יודע אם אוכל לשרוד עוד את הסבל הנוראי".

"מתוך המצור והמצוק, החושך והאופל אני פונה אליכם אחרי שאני שוהה זה זמן כה רב בתא חשוך ואפל בסבל כה רב על לא עוול בכפי", כתב הרב ברלנד לרבנים.

באשר לטענות והחשדות נגדו, טוען הרב ברלנד: "מדובר בקנוניה אפלה של אנשים חוטאים מתוך בצע ממון, הם העלילו עליי עלילת שווא אשר לא עשיתי ולא חשבתי ולא עלתה על ליבי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"שמוני בבור אפל עד תום ההליכים כגרוע שבפושעים בלי לזכות למינימום של צדק ויושר", כתב מנהיג קהילת 'שובו בנים' לרבנים הראשיים, "הגעתי כמה פעמים עד שערי מוות והתעלפתי".

הרב יו"ט חשין הותקף ע"י תומכי הרב ברלנד (באדיבות המצלם)

"אני פונה אליכם מתוך לב קרוע ושבור, אני קורבן לעלילה שרקחו עליי פושעים ורשעים. מעולם לא ביצעתי שום עבירה ופשע, רק תרמתי כל חיי לקהילה", כותב הרב.

"אני רוצה להגן על חפותי וכבודי בבית משפט ולהוכיח שאין שמץ של אמת בכל ההאשמות נגדי, ולכן חזרתי לארץ הקודש מתוך אמונה בצדקת דרכי", מוסיף הרב ברלנד. "השמועות והרכילויות נגדי גורמות לי כזה צער. פונה אני אליכם על מנת להתפלל לשחרורי המלא ועל מנת שתעשו כמיטב יכולתכם לשחררני לחופשי, שאוכל להגן על עצמי ועל כבודי".