אאא

הצצה נוספת לפרק המסקרן על האדמו"ר מליובאוויטש מתוך הסדרה "הולכים לפני המחנה" שעוסקת בדמויותיהם של גדולי ישראל בדור האחרון.

"למוטיב השביעי, מעבר לפן הדורי, שהרבי בכרונולוגיה המשפחתית הוא השביעי, יש פן נוסף", מספר פרופסור יצחק קראוס מחבר הספר 'השביעי' בפרק של "הולכים לפני המחנה" אשר ישודר במוצאי השבת הקרובה (15.10) בשעה 22:00 בערוץ 20. "המידה השביעית שבין המידות זו מידת המלכות. מידת המלכות, אחת ההגדרות שלה שהיא כלום אבל היא הכל. זה מאפיין של הרבי. בזאת ניתן להבין שלא יהיה מנהיג שמיני לחב"ד. זו המלכות. הדור השביעי הוא הדור האחרון לגלות והדור הראשון לגאולה וזו אחת הסיבות שהרבה מחסידי חב"ד מיחסים לרבי את דמות המשיח".

הרב משה שילת שגדל במשפחה דתית לאומית אך הפך עם השנים לחסיד חב"ד נלהב הסביר: "לא יהיה אדמו"ר שמיני לחב"ד. א. אין אף אחד שיכול להיכנס לנעליים של הרבי, אבל זו הסיבה הטכנית. הסיבה האמיתית יותר היא שהרבי, שדאג מאד לחסידים ודאג לעם ישראל, וגם כתב צוואה, התעלם לחלוטין מהנושא של רבי חדש".

ד"ר יחיאל הררי, מחבר הספר 'סודו של הרבי': "הרבי אמר כמה פעמים 'איך יודעים שמשהו הוא אמת? מבחן הזמן הוא המבחן המרכזי. אם אנשים מתחברים לתכנים הללו אחרי עשר, עשרים, שלושים שנה כנראה שיש פה משהו מאד אמיתי. אנחנו רואים שהיום יותר אנשים מתקרבים לתכנים, לרעיונות שהרבי קידם ויותר אנשים מקריבים את חייהם כפשוטו במסירות נפש אינסופית במקומות שונים בעולם כדי בעצם לקדם את התכנים הללו. ואם הם מקדמים את התכנים הללו, כנראה שהתכנים הללו לא יגוועו עד שלא יהיה איזה שינוי משמעותי בעולם".

הרב משה שילת: "לחב"ד אין רבי חדש. אז מה עושים? נוסעים לרבי. נוסעים לנהל את הקשר עם הרבי וזה עובד. מבחינת ההרגשה של החסיד, מבחינת ההתנהגות שלו, מבחינת הקשר שלו עם הרבי אוי ואבוי לחסיד שהרבי לא הווה אצלו".

הסדרה  "הולכים לפני המחנה" משודרת מידי מוצאי שבת בשעה 22:00 בערוץ 20 ועוסקת בסיפור חייהם של גדולי הרבנים בדורנו. הסדרה מציגה גילויים חדשים אודות חייהם האישיים של רבנים מובילים מעולם התורה וההלכה, בשילוב ראיונות בלעדיים עם מקורבים שיספרו ממקור ראשון על החיים לצד הרבנים וקטעי ארכיון נדירים אשר חלקם נחשפים לראשונה. את הסדרה יצר וביים יוסי אשדות.