אאא

פחות משבוע אחרי שתי רעידות אדמה חזקות, רעש אדמה עז במיוחד בעוצמה 7.1 בסולם ריכטר פגע באיטליה. המכון הגיאולוגי האירופי מסר כי עוצמת הרעש הייתה 6.7. הרשויות באיטליה מסרו כי בניינים קרסו במוקדים רבים במרכז המדינה, לפי שעה אין דיווח על נפגעים.

מוקד הרעש היה במרחק של 132 קילומטרים מהבירה רומא ו-68 קילומטרים דרומית-מזרחית לעיר פרוג'ה ועומקו 108 קילומטרים.

כזכור, שתי רעידות אדמה חזקות הורגשו ביום ד' באזור מרכז איטליה, חודשיים בלבד אחרי שקרוב ל-300 בני אדם נהרגו ברעידת אדמה קשה שהביאה לחורבן גדול, במיוחד בעיירה אמטריצ'ה שנמחקה כליל. בשבוע שעבר לא היו כמעט נפגעים, אם כי נגרם נזק רב.

עוצמת הרעש הראשון הייתה 5.4 בסולם ריכטר. מוקד הרעש היה במרחק של 66 ק"מ ממזרח לעיר פרוג'יה. בעיירה ויסו, שסמוכה למוקד הרעש, נפצעו שני בני אדם. לא ידוע בינתיים על נפגעים נוספים. בניינים ישנים וכנסיות עתיקות קרסו או ניזוקו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שעתיים אחר כך הורגש רעש חזק יותר בעוצמה 6.0, אף הוא 68 ק"מ ממזרח לעיר פרוג'יה. את שתי רעידות האדמה הרגישו גם בבירה רומא, שרחוקה ממוקדי הרעש כ-150 ק"מ. בשני המקרים סיפרו תושבי העיר רומא, בעיקר בעיר העתיקה, כי ראו בניינים רועדים.

למרות שכאמור כרגע לא ידוע על נפגעים רבים, בתים רבים קרסו בכפרים ורבים מהתושבים שנמלטו מבתיהם מיד לאחר הרעש הראשון ניצלו כאשר הבית קרס ברעש השני, החזק יותר, כשהם מחוצה לו.

איטליה היא ארץ המועדת לרעידות אדמה, ורעידות קלות הן דבר נפוץ בה. הרעידה שהייתה לפני חודשיים היא מהחמורות ביותר שהיו בה בשנים האחרונות וכאמור היא הביאה למותם של יותר מ-300 בני אדם ולחורבנם של אלפי בתים. במאי 2012 פקדו שתי רעידות אדמה את אזור אמיליה-רומניה. 23 בני אדם נהרגו בהן ו-14 אלף איש איבדו את בתיהם.