אאא

הבוקר (רביעי) ערכו ארגוני הנשים והרפורמים פרובוקציה ברחבת הכותל המערבי, בדרישה ליישום מתווה הכותל. הם הגיעו למקום מלווים בספרי תורה וניסו כדרכם ליצור בלגן.

אולם בארגון ליב"ה חושפים כי מי שעומדים בראש מאבק הרפורמים הם אנשי שמאל קיצוני. "הרבה" עידית לב שתוביל את "התפילה השוויונית" היא מנהלת מחלקה בארגון השמאל הקיצוני 'רבנים לזכויות אדם' אשר פועל ליצירת דה לגיטימציה לישראל ובן השאר היה אחד ממקורותיו של דו"ח גולדסטון. לב עצמה היתה ממובילות הפגנה של יהודים וערבים כנגד פעילות צה"ל ברצועת עזה בזמן מבצע צוק איתן.

גם ראש התנועה הרפורמית העולמית ריק ג'ייקובס שהשתתף בפרובוקציה שותף לאג'נדות שמאל קיצוני ובביקור שערך לאחרונה בישראל השתתף בפעילות של ארגון שמאל קיצוני נוסף – רופאים לזכויות אדם – בכפר פלסטיני באזור טול כרם ושיבח את פעילות הארגון, אשר בין השאר מלווה ומסייע בעתירות של מחבלים הכלואים בבתי הכלא בישראל. גייקובס אף חבר במועצה הבין לאומית של הקרן החדשה לישראל.

"הרפורמים מבקשים מצד אחד הכרה כזרם לגיטימי ביהדות, ומצד שני פועלים כנגד צה"ל ומדינת ישראל. צריך להבין שהמאבק הרפורמי לשינוי הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה שזור באופן מובהק במאבק בפעולות צה"ל כנגד הטרור, וביצירת דה לגיטימציה לישראל ע"י שיתופי פעולה עם ארגוני החרם וארגונים פלסטינים עויינים, בקרוב נחשוף דו"ח מפורט בסוגיה", אומרים בליב"ה.