אאא

בית האבות "סיני" בחיפה בדרך לסגירה, ולטענת השדרן נתן זהבי המקום עומד להיסגר מאחר ואינו עומד בתקנות החדשות של המשרד. 100 קשישים שוהים בו כעצמאים ו-26 הם סיעודיים. לאחר ראיון ב'רדיו ללא הפסקה' עם מנהל בית האבות, שמואל אגסי, שטען כי "משמעות הסגירה היא שאותם קשישים יושלכו לרחוב" - פתח זהבי את פיו הגדול:

"אם האנשים שחיים בבית האבות הזה, שבנו את המדינה, לא ישנים - אין שום סיבה ששר הבריאות ומנכ"ל משרדו, ישנו בלילה. שלא ישנו יומם ולילה. טלפונים, אי-מיילים, וואטסאפ, כל הדברים האלה, לא להניח להם", המריץ השדרן את מאזיניו לפתוח בסבב הטרדות והצקות.

מרגע לרגע זהבי הלך והתלהט: "אני מזהיר את שר הבריאות ואני נשבע בשמם של הוריי, שאם תסגרו מוסדות כאלה ולא תטפחו אותם ותדאגו להם ותעזרו להם ותקציבו להם, דמם של האנשים שנמצאים במוסד הזה, ובאחרים, על ראשכם. אנשים זקנים בגיל הזה, שעברו הרבה צרות, שמפחדים שיוציאו אותם בגיל הזה מהמקום שהם רגילים אליו, זה יכול להרוג אותם. דמם יהיה בראשכם".

יצויין, כי לפי תגובת משרד הבריאות לפרשה, "מטרת ההחלטה היא לשים סוף לתנאים שאינם סבירים, בהם מאושפזים ארבעה חולים ומעלה באותו חדר, כאשר שירותים ומקלחת נמצאים בסוף הפרוזדור". אלא שמנכ"ל בית האבות טוען מנגד, שזהו "שקר וכזב. אין לנו אף יחידת מגורים במחלקה הסיעודית שגרים בה יותר משני דיירים. אין דבר כזה שירותים בקצה המסדרון. היה לפני 25 שנה. מישהו כאן לא חי את המציאות".