אאא

צבי חקק, מי שהיה משמשו של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, זוכה לתפקיד חדש: ארגון כנס, מטעם הסוכנות היהודית, שאליו יוזמנו עשרות רבנים ספרדיים מרחבי העולם, בעלות של כמיליון שקל.

על פי הדיווח ב'ישראל היום: "בסיועם של אנשי ש"ס, הוא אחראי להקמת גוף חדש שיאגד את כל הרבנים הספרדיים ברחבי העולם. בקרוב הם מתכננים להביא עשרות מהם לכינוס בישראל, שאותו תממן הסוכנות היהודית".

בשיחה עם העיתון אומר חקק: "מאז שהרב נפטר יש חור גדול, הרב היה מאחד את כולם, עכשיו אנחנו מנסים לאגד את הרבנים תחת מטרייה אחת. חשוב לנו לחזק את הקשר עם מועצת חכמי התורה, עם הרבנות הראשית, עם הח"כים וגם בין הרבנים לבין עצמם. אם כל אחד מכיר את השני זה כוח גדול".

לדבריו: "הבאתם לארץ של הרבנים בעוד כחודש מתאפשרת בעזרת הסוכנות היהודית, שם יש לש"ס נציגים בשמונה השנים האחרונות. זה לא חידוש, יש הרבה גופים רבניים שעושים דברים כאלה. אנחנו נביא רבנים מקהילות בעולם, מאמריקה, מצרפת, מקנדה, מבלגיה, מיוון, מטורקיה. המכנה המשותף של כולם הוא שהם כולם רבני יהדות ספרד".

ומה בתוכנית? הרבנים יבקרו בכותל ובמנהרות הכותל, בישיבת פורת יוסף המיתולוגית ובקברי צדיקים וגם יהיה יום לעילוי נשמת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.