אאא

משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת הילולת רחל אמנו בקבר רחל, אשר תחל מיום חמישי הקרוב ותימשך עד לשעות הערב של יום ראשון.

במרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים מבהירים כי המשטרה תחל את היערכותה במוצאי שבת - ליל ההילולה - רק לאחר צאת השבת ולכן הציבור מתבקש להגיע רק לאחר השעה 20:00 בערב.

שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב ייתפרסו לשמירה על הסדר הציבורי, ביטחון הנפש והרכוש, הסדרה והכוונת התנועה תוך פגיעה מינימלית בשגרת החיים ובמטרה לאפשר הגעה ועזיבה בטוחה של החוגגים הרבים הצפויים לבקר בקבר רחל.

מערך הביטחון השוטף והאבטחה בעוטף ירושלים יעובה למניעת כניסת גורמים עוינים ותתוגבר פעילות צה"ל במרחב העוטף את קבר רחל.

חניונים והיסעים למתחם קבר רחל אימנו

יופעל מערך היסעים של חברת 'אגד' מרחוב מלכי ישראל, בנייני האומה ואצטדיון טדי. אוטובוסים פרטיים יופנו לאצטדיון טדי, משם הנוסעים יוסעו באמצעות מערך ההיסעים.

במשטרה מדגישים כי תתאפשר חניית כלי רכב בחניון המזרחי של טדי. לא ייאסף קהל על ציר תנועת ההיסעים. כניסה למתחם קבר רחל תותר להיסעים של 'אגד' ונכים. לא תותר תנועת הולכי רגל על ציר נסיעת ההיסעים בין צומת הרוזמרין לקבר רחל אימנו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הסדרי התנועה

בשל עומסי תנועה צפויים, מומלץ לנוסעים לאזור גילה להשתמש בציר 50, בגין דרום. לא תותר תנועת כלי רכב מצומת הרוזמרין לכיוון דרום. תנועת כלי הרכב הנעים על ציר דרך חברון דרומה, תופנה ימינה לרחוב הרוזמרין.

לא תותר חניית כלי רכב ברחוב הרוזמרין ודרך חברון. כלי רכב שיחנו במקומות אסורים/יפריעו לתנועה - יגררו.

היערכות שוטרי התנועה לסגירת צומת הרוזמרין מצומת המנהרות וצומת טנטור, בהתאם לעומסים (מתן מעבר לתושבי בית צפפה עפ"י ת.ז.).

המשטרה פונה לציבור לנהוג בהתאם לחוק ולהוראות, לנהוג במשנה זהירות בשל ריבוי הולכי רגל ולהישמע להוראות השוטרים.