אאא

אכן גאווה ישראלית: בישראל משוועים כל העת להכרה, ואפילו במעט, מהארגונים הבינלאומיים. בירושלים נעשים מאמצים להתבלט בכל דבר חיובי שאפשר. בשבועות האחרונים, הכיר ארגון הבריאות הבינלאומי בבית החולים שדה של צה"ל כבית חולים ברמה 3 מתוך 3, הרמה הגבוהה ביותר שהושגה עבור בית חולים שדה בעולם.

במהלך בחינת בית החולים והגדרתו על ידי הצוות הבינלאומי, קצרו מפעיליו וקציניו תשבחות מארגון הבריאות העולמי, הסוקרים והבוחנים אמרו כי טוב יעשו מדינות העולם אם יקימו בתי חולים דומים לזה שישראל הקימה. נציין, כי בית החולים הישראלי הוא הראשון בעולם המוכר כבית חולים שדה בדרגה 3.

הצורך בדירוג בתי חולים שדה נובע מהעובדה שבעת אסון מקימות מדינות בתי חולים באזור האסון שתפעולם רק גורם לנטל על המדינה המארחת הזקוקה ללקק את הפצעים ולטפל באזרחיה, בשל כך ארגון הבריאות העולמי קבע סטנדרטים המאפשרים את הקמת בתי חולים במדינות שהוכו באסון טבע, כשרק בית חולים שדה מדרגה 2 יוכל לטפל בנפגעים. דרגה זו מוענקת לבית חולים המסוגל לבצע הליכים ניתוחיים ויכולות כירורגיות.

מפקד היכא"מ (יחידה כירוגית אשפוזית מטכ"לית), אל"מ במילואים הדוקטור עופר מרין המוכר לנו כמנהל יחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק בירושלים, אמר עם ההכרה כי "זהו כבוד לאומי למדינת ישראל ולחיל הרפואה".

בית החולים הצה"לי ידע אסונות וסייע בכמה אירועים בינלאומיים. הפעם הראשונה בה הוא הוכח במציאות הייתה באסון רעידת האדמה בנפאל, שם רופאיו העניקו טיפולים רפואיים למשפחות, ביצעו ניתוחים מורכבים, ואף תפקד כבית חולים לכל דבר בחודשים שלאחר האסון.

דוקטור מרין מסכם בגאווה לא מוסתרת את הקביעה הבינלאומית ואומר: "אני חושב שזו גאווה לאומית אדירה. בית חולים שדה שמושיט יד לעזרה למדינות עולם, ישראל נתנה סיוע עולמי למספר רב של מדינות. עבדנו בנפאל, בפיליפינים, ביפן ובהאיטי. ארבע מדינות שונות בתוך חמש שנים שבהן ישראל נתנה סיוע, זו גאווה גדולה לצה"ל ולמדינה".