אאא

צעיר יהודי המורחק בצו מנהלי ונתון במעצר בית לילי, נעצר הבוקר (שלישי) בחשד שאתמול בשעות הערב הפר את צו מעצר הבית הלילי לאחר ששוטרים שהגיעו לביתו לא איתרו אותו במקום, וזאת על אף שנכח באותו הזמן בעדות בבית המשפט המחוזי בנצרת.

בארגון חוננו המייצג את הצעיר אומרים כי מדובר במעצר שווא שכן הצעיר הסביר לשוטרים שנכח עד שעות הערב בבית המשפט המחוזי בנצרת, שם העיד בתיק המתנהל בבית המשפט, ולאחר מכן נסע בטרמפים לביתו הנמצא באזור השפלה.

הצעיר ועורכי הדין המייצגים בתיק אף פנו לשופט והסבירו כי הצעיר נתון במעצר בית לילי, והשופט ציין בפרוטוקול את שעת סיום העדות של הצעיר בכדי שתהווה הוכחה לעדותו בזמן מעצר הבית המתחיל כשעה לאחר השקיעה.

לאחר הדיון נסע הצעיר לביתו, מרחק של מספר שעות נסיעה בתחבורה ציבורית, והגיע בשעות הערב המאוחרות, אז שוב הגיעו שוטרים לבית והפעם איתרו אותו במקום. הסבריו לא עזרו והוא נעצר והמשטרה הודיעה כי הוא יובא מחר לדיון בבית המשפט.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שאף נכח אמש בדיון בו העיד הצעיר, הגיש ערר דחוף על ההחלטה ודורש לשחררו באופן מיידי.

"מדובר במעצר שווא שערורייתי", אומר עו"ד קידר. "החשוד היה במהלך עדות בפני שופט בית משפט מחוזי ומול נציגי הפרקליטות וטען כי השעה מתאחרת. על אף שהדברים נאמרו באזני בית המשפט ופרקליטות ועל אף שמדובר בצו מנהלי והאינטרס הציבורי לא נפגע כהוא זה, ביצעה המשטרה בגיבוי השב"כ מעצר שווא שלא היה צריך לבוא לעולם. אני סמוך ובטוח כי בית המשפט יגיד את דברו בהקדם בנושא".