אאא

לאחר אישור חוק ההסדרה בקריאה טרומית, בליכוד עולים להתקפה נגד יו"ר 'הבית היהודי', שר החינוך נפתלי בנט, ואומרים כי "ממשיך לירו בנגמ"ש".

גורם בליכוד אומר בצהריים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הצביע בעד חוק ההסדרה בקריאה טרומית, זאת לאחר שגייס רוב לטובת העברת החוק, בתיאום עם שר האוצר משה כחלון ובהובלת יו"ר הקואליציה דוד ביטן.

"צר לנו שגם בזמן שראש הממשלה נתניהו מוביל את המאמץ להעביר את חוק ההסדרה", תוקך הגורם, "בנט ממשיך לירות בנגמ"ש ולעסוק בתדרוכים נגד הליכוד וראש הממשלה ולא נותן לעובדות לבלבל אותו".

"לא רק שהוא לא דחף את הליכוד לחוק ההסדרה כפי שהוא טוען, הוא בכלל התנגד לחוק במשך תקופה ארוכה ואף הלין בפני ראשי הקואליציה על מכתב שעליו חתמו חברי הכנסת והשרים של הליכוד בעד החוק", ממשיך הגורם במתקפה החריפה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הגורם בליכוד מצטט שיחות סגורות שתוכנן פורסם בתקשורת (ערוץ 10, 18.09), בהן טענו בנט ושקד כי "לחוק אין סיכוי ריאלי לעבור...", הוא מציין עוד כי הם גם האשימו את נציגי הליכוד בכך שהם "מנופפים בהמצאה חסרת סיכוי במקום לומר למתיישבים את האמת".

"רק משגילה שהחוק יכול לשרת מטרות פוליטיות - צירף בנט את תמיכתו לחוק וזאת באיחור ניכר", אומר הגורם בליכוד. "הליכוד, שמוביל את המחנה הלאומי, לא זקוק לסיוע מבנט כדי לפעול למען ההתיישבות. אנחנו נמשיך לפעול למען ההתיישבות ובנט ימשיך לעסוק ביחסי ציבור ובפוליטיקה קטנה".

מ'הבית היהודי' נמסר בתגובה: "אנו מוקירים את פועלו רב השנים ועטור השבחים של ראש הממשלה למען מדינת ישראל".