אאא

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, היה אורח הכבוד בטקס סיום תחרות חיבורים תורניים של מפעל הפיס . המעמד נערך במלון ויזניץ 'ציפורי קלאס' בבני ברק, בהשתתפות הזוכים ובני משפחותיהם, בראשות רבנים, ראשי ישיבות, חברי כנסת, וראשי רשויות והנהלת מפעל הפיס בראשות אלוף מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס ועמרי לוטן מנכ"ל מפעל הפיס. 

במעמד המרשים לכבודה של תורה, הוכרזו שנים עשר הזוכים בתחרות חיבורים תורניים של מפעל הפיס, שנכתבו סביב נושא 'בין אדם לחברו'. את שולחן הכבוד פיארו רבני וועדת השיפוט של התחרות ראש ישיבת פוניבז' הרב ברוך דוב פוברסקי, הרב מסעוד בן שמעון ראש ישיבת 'אור אליצור', דומ"צ חסידי בעלזא הרב יעקב גרינוולד, הרב שלום בער סורוצקין ועוד. 

אורח הכבוד באירוע היה הרב הראשי הראשון לציון רבי יצחק יוסף שליט"א שפתח במשא המרכזי ששיבח את מפעל הפיס: ”יש לכם את הזכות לקחת חסות על אירוע מפואר לכבודה של תורה".

הראשון לציון סיפר על דעתו ההלכתית של מרן הרב עובדיה זצוק"ל בנוגע להשתתפות בהגרלות של מפעל הפיס. לדבריו, בתחילה הוא הסתייג מרכישת כרטיסי הגרלות של מפעל הפיס אך "בשנים האחרונות סיפרו לו שמפעל הפיס עוסק בחסד, מסייע לבתי חולים, תלמידי חכמים, עוסק בהקמת בתי כנסיות, מקוואות טהרה ועוד דברים טובים. ואמר שאדם שקונה כרטיס של מפעל הפיס, אפילו יודע שהוא לא יזכה, זה הולך לצדקה ולכן יש לו על מה לסמוך".

בסיום נאומו, העניק הראשון לציון תעודת הוקרה ליו"ר מפעל הפיס על הובלת מיזם תחרות חיבורים תורניים שהפכה לחלק בלתי נפרד מהווי עולם הישיבות, זו השנה השישית. 

במקום הראשון זכה הרב מרדכי היישריק ר"מ ישיבת באר המלך שקיבל מלגה בסך 25,000 ₪ והוצאה לאור של ספר ובו כל חידושי תורתו (הספר יודפס ויופץ על ידי רשת ספרי 'אור החיים').

במקום השני זכה הרב ברוך אברהם פיינשטיין ר"מ בישיבת סלבודקה שקיבל מלגה של 20,000 ₪, במקום השלישי זכה הרב שמואל פויפר ר"מ בישיבת עטרת יוסף, שקיבל מלגה בסך 15,000 ₪.

במקום הרביעי זכה הרב ינון בר כוכבא אברך כולל אהבת שלום, שקיבל מלגה על סך 10,000 ₪ ובמקום החמישי הבחור החתן אהרון ברייער תלמיד ישיבת בעלזא שקיבל מלגה על סך 5,000 ₪.

 שאר הזוכים עד המקומות השנים עשרה קיבלו כרטיספר המקנה זכות רכישת ספרים ברשת ספרי אור החיים בסך 1,000 ₪ כל אחד.  

ראש ישיבת פונוביז' הרב ברוך דב פוברסקי אמר בנאומו כי מפעל הפיס זה מפעל חסד המסייע לעולם התורה וללומדי התורה, זכות גדולה נפלה בחלקם להקים תחרות חיבורים תורניים לעידוד כתיבת חיבורי תורה בעולם הישיבות. 

ראש ישיבת אור אליצור הרבי מסעוד בן שמעון שיבח את כותבי החיבורים ושיתף את הקהל באיכות החיבורים שנשלחו השנה לתחרות, והקושי בבחירת החיבורים המצטיינים. בדבריו הודה למפעל הפיס ולעומד בראשו שעומד לימין הפרויקט "ומנצל בהצלחה מרובה את תפקידו החשוב למען עשיה ברוכה ובלתי פוסקת למען הציבור בישראל ופועל להגדיל תורה ולהאדירה".     

יו"ר מפעל הפיס, האלוף (מיל') עוזי דיין אמר באירוע: "מפעל הפיס משקיע הון רב בפעילות בקרב הקהילה, השקעה שבאה לידי ביטוי בעיקר בבניית כיתות לימוד, בתי ספר ומבנים ציבוריים לרווחת הקהילה. מתוך הכרה שאין די בהשקעה בחומר, יזם מפעל הפיס תחרות לעידוד כתיבת חיבורים תורניים. המיזם מהווה את החיבור האידיאלי בין ערכי החינוך היהודי, המעודדים חיבור למקורות והתרבות היהודית המעוגנת במאות שנים של ספרות תורנית ענפה. מפעל הפיס גאה מאוד להוביל את מיזם החיבורים התורניים שמתקיים זאת השנה השישית".

 

 

מלגה לזוכה במקום הראשון בתחרות החיבורים התורניים
מלגה לזוכה במקום הראשון בתחרות החיבורים התורניים
ב
ב