אאא

אירוע האלימות שהוביל להגשת כתב האישום נגד הבעל אירע לפני כשנתיים. עם שובם של בני הזוג מאירוע משפחתי החל הבעל לדבר בשפה לא ראויה על אשתו ומשפחתה ואף הטיח בראשה מטען של מצבר. הוא המשיך להכות את אשתו במשך כמה רגעים והטיח את ראשה בקיר, תוך שאיים בחומרה עליה ועל ילדיהם הקטינים.

בשלב מסוים הצליחה האישה להימלט והתחבאה במבנה סמוך. כשבעלה מצא אותה בחוץ הוא המשיך להכות אותה באמצעות מגב ומטריה וניסה להחזיר אותה בכוח הביתה, אך היא הצליחה להיחלץ וברחה לבית השכנים, שהזעיקו את המשטרה.

כתב האישום שייחס לבעל עבירות אלימות קשות הוגש בשנה שעברה לבית משפט השלום בירושלים. הנאשם הודה די מהר במעשיו והורשע לבסוף בעבירות תקיפה ואיומים.

תסקיר מבחן שהוצג לבקשת השופטת חנה מרים לומפ הציג נאשם שמתחרט על מעשיו ועבר הליך שיקומי משמעותי במסגרת טיפול שפנה אליו ביוזמתו.

לנוכח התסקיר החיובי ביקש הנאשם, כיום בן 55, לבטל את הרשעתו ולגזור עליו עבודות שירות, על מנת שלא לפגוע בפרנסתו ובילדיו הסמוכים על שולחנו.

אשתו הובאה להעיד לטובתו וסיפרה כי חידשה עם הנאשם את הקשר וכיום הם מנהלים מערכת יחסים תקינה, נטולת אלימות.

לייעוץ בתחום:

עורך דין פלילים

אך את המדינה לא הרשימו הדברים האלה והיא הביעה התנגדות לביטול הרשעתו לנוכח המעשים החמורים בהם הורשע הנאשם.

מעורר סלידה

השופטת לומפ האזינה בכובד ראש לטענות הנאשם ואשתו, שתמכה בביטול ההרשעה והעידה על הפגיעה הכלכלית שעלולה הרשעה להסב למשפחה, אך בחרה שלא להיענות לבקשת הנאשם ולא לבטל את ההרשעה.

השופטת קבעה כי אף ששירות המבחן המליץ על ביטול ההרשעה, המלצתו אינה מחייבת את בית המשפט והיא אינה יכולה לתת יד לביטול הרשעת נאשם שתקף את אשתו ב"אירוע מתמשך" והמשיך להלום בה אף שהיו לו הזדמנויות רבות להפסיק.

"מעשיו אלה של הנאשם, מעוררים סלידה ומלמדים על הצורך בהגנה על התא המשפחתי מפני מעשי אלימות", כתבה השופטת בגזר הדין

עם זאת, השופטת החליטה לסטות לטובת הנאשם ממתחם העונש ההולם את המעשים בהם הורשע  - 6-18 חודשי מאסר.

השופטת ציינה כי הנאשם לקח אחריות מלאה על מעשיו, הוכיח כי מאז האירוע לא ביצע עבירות אלימות נוספות ואף חסך זמן שיפוטי יקר ועגמת נפש מאשתו בכך שהודה במעשיו, וחסך ממנה את הצורך לספר על האירוע הקשה שחוותה.

סיבה נוספת להקלה בעונשו של הנאשם היא המצב הכלכלי של המשפחה וההבנה כי עונש מאסר בפועל עלול לפגוע גם בילדים קטינים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

העונש שנגזר על הנאשם לבסוף הועמד על 250 שעות שירות לתועלת לציבור (של"צ) ו-6 חודשי מאסר על תנאי.

  • ב"כ המאשימה: עו"ד זיווה לדרמן
  • ב"כ הנאשם: עו"ד שאול עזרא

עורכי דין פלילי • לפסק הדין לחץ כאן

הכותב: עורך דין זאב דרוביצקי עוסק בפלילים

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

* הכותב לא ייצג בתיק.

** המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.