אאא

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר, תביעה על סך למעלה כ-52,000,000 שקל, נגד חברים ב"קהילת המתמידים" ונגד עמותות שבבעלותם. בכתב התביעה נטען: "הנתבעים הונו את המדינה ומוסדותיה כדי לקבל במרמה כספי תמיכה בעמותות".

כתב האישום נגד כעשרה מעסקני הקהילה כבר הוגש לפני כמה שנים, וכעת מדובר בתביעה כספית, בה המדינה מבקשת כי כספה - שהוצא ממנה במרמה - יושב לרשותה על ידי הנאשמים. 

על פי כתב התביעה: "הנתבעים הגישו למשרד החינוך בקשות כוזבות רבות לתמיכה במוסדות תורניים השייכים לקהילת המתמידים. הבקשות הכוזבות הוגשו בשם עמותות שונות, הנמצאות כביכול בשליטת אנשים שונים ופועלות ממקומות שונים, כשבפועל כל העמותות הופעלו על ידי הנתבעים והיו בשליטתם הבלעדית".

עוד נכתב: "לבקשות הכוזבות צירפו הנתבעים מסמכים מזויפים שייצרו מצג שווא כאילו העמותות פועלות כדין ועומדות בדרישות הסף של משרד החינוך לקבלת כספי תמיכה, והן כללו בנוסף גם מצג שקרי אודות כמות התלמידים במוסדות העמותות, כמות אותה הגדילו על ידי שימוש בפרטים של מי שאינם תלמידים בפועל בעמותות הללו".

"הנתבעים זייפו כ- 1650 תעודות זהות עם תמונות של מתחזים מטעם חברי הקהילה, דבר שנועד להבטיח שמצג השווא ביחס למספר התלמידים המדווח לא ייחשף על ידי המדינה. במקרה של ביקורת מצד המדינה באחת העמותות דאגו הנתבעים להזעיק למוסדות הרלוונטיים את המתחזים, ציידו אותם בתעודת הזהות המזויפת המתאימה לדיווח הכוזב שהועבר למשרד החינוך ביחס למוסד נשוא הביקורת והנחו אותם להציג אותן בפני המבקרים".

בתביעה מתבקשת השבה של כספי התמיכות שהוצאו במרמה מהמדינה ופיצויים בסך 52 מיליון שקל.