אאא

המשטרה פענחה את נסיבות מותו של נער בן 16 שארע בליל 24.11.16 (בלילה שבין רביעי לחמישי בשבוע שעבר) בשכונה בדרום העיר. המשטרה עצרה את החשוד במעשה , אביו של החשוד ו-2 נערים נוספים.

ראשיתו של האירוע בדיווח שהועבר למשטרה ממד"א לפיו נער כבן 16 נחבל בראשו במסגרת תאונת דרכים בה היה מעורב. מספר דקות לאחר מכן דווח במד"א כי הנער נפגע לאחר שהחליק מהקטנוע עליו רכב ובהמשך כי התמוטט כתוצאה משימוש בסמים. הנער פונה במצב קשה לעין כרם שם הדרדר מצבו ובליל שישי נקבע מותו.

עם קבלת הדיווח, המשטרה הגיעה תוך זמן קצר לזירה ועכבה לחקירה 2 נערים, חבריו של הקורבן שטענו גרסאות שונות במסגרת חקירתם.

בבדיקה שבוצעה לקטנוע של הקורבן ואיסוף ממצאים מהזירה נשלל החשד לתאונת דרכים, כפי שנטען בתחילה, ועלה החשד לגרימת מוות בכוונה תחילה. משכך הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד (צח"מ) בתחנת עוז לחקירת האירוע.

הנערים שאותרו בזירה נעצרו, נחקרו, וכאמור מסרו גרסאות שונות ובחיפוש שבוצע בבתיהם נתפס חומר החשוד כסם.
כשעה מקרות האירוע עצרו החוקרים חשוד נוסף (בן 16) בביתו.

מממצאי החקירה עולה כי הנערים נפגשו ברחוב בשכונה בדרום העיר ועל פי החשד השתמשו סמים. בהמשך בעקבות ויכוח שפרץ בין הקורבן לחשוד, לקח החשוד מוט ברזל שהיה בתוך עגלה בסמוך והיכה אותו בראשו. כתוצאה הנער התמוטט ופונה כאמור במצב קשה מאוד.

מיד לאחר האירוע החשוד נמלט לביתו וסיפר לאביו את שקרה. מהחקירה עולה כי אביו נסע למקום ועפ"י החשד איתר את העגלה שבה היה מוט הברזל והניחה במקום מוסתר.

חוקרי צוות החקירה המיוחד שהגיעו לזירה אספו ממצאים ואיתרו את העגלה כאמור ובסמוך את מוט הברזל ממנו נדגמו ממצאים פורנזיים.

במסגרת חקירת הצח"מ נעצרו 4 חשודים בהם החשוד בן ה 16 שנחקר בגין גרימת מוות בכוונה תחילה, נסיון השמדת ראיות ושיבוש מהלכי משפט. מעצרו הוארך עד ליום ג'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

2 נערים שהיו במקום נחקרו בחשד לשיבוש מהלכי משפט, ניסיון השמדת ראיות , סיוע לאחר מעשה ואחזקת סמים. מעצרם הוארך עד יום ב'.

חשוד בגיר בשנות ה-40, אביו של החשוד, נעצר אתמול ונחקר בחשד להשמדת ראיות ושיבוש מהלכי משפט. יובא היום בשעה 12:00 להארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

יודגש כי החקירה לוותה מראשיתה ע"י פרקליטות מחוז ירושלים וגורמי הרווחה. היום כאמור הסיר בית המשפט את צו איסור הפרסום.

מהמשטרה נמסר כי "מדובר באירוע חמור בו נער קיפח את חייו במהלך ויכוח עם חבר. ההחלטה המיידית על הקמת הצח"מ שביצע סדרת פעולות חקירה מורכבות ומיידיות והוביל למעצרו של החשוד ומעורבים נוספים שמעצרם הוארך".