אאא

פרסום ראשון ב"כיכר השבת": לאחר תקופה שקטה סביב מינוי דיינים חדשים, הוועדה למינוי דיינים בראשות השר יובל שטייניץ צפויה להתכנס ולמנות שישה עד תשעה דיינים חדשים לבית הדין האזורי, כך נודע ל"כיכר השבת".

במכתב ששיגר שטייניץ לנוגעים בדבר הוא כתב: "אני מודיע על צורך לבחירת שישה עד תשעה דיינים חדשים לבתי הדין האזוריים". 

לידי "כיכר השבת", הגיע גם מכתבו של מנכ"ל בתי הדין הרבניים עו"ד שמעון יעקבי, בו הוא מפרט את רשימת הדיינים החדשים, שחלקם תלויים באישור של בכירי משרד האוצר, שיסכימו לתקנים החדשים הנדרשים. 

יעקבי כותב כי נכון להיום חסרים בבתי הדין האזוריים שישה דיינים, שלושה בשל פרישה לגמלאות, ושלושה בשל מעבר עם ההתקן לבית הדין הגדול - דיין חדש מונה במקום תקנים לאזורי. בנוסף בשנת 2017 צפויים לפרוש ארבעה דיינים נוספים לגמלאות.

יעקבי ציין כי במסגרת ההבנות עם בכירי אגף תקציבים באוצר, הוסכם להוסיף ארבעה תקנים בשנת 2017 ועוד ארבעה תקנים בשנת 2018. יעקבי מציין כי ההבנות יושגו הרי שיהיה צורך בבחירת 11 דיינים חדשים.

כך שבחודשים הקרובים המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה יקימו צוותי משא ומתן שיעבדו מול 'הבית היהודי' להגיע להסכמות ולמנות דיינים חדשים בחלוקה של שליש חרדים ספרדים, שליש חרדים אשכנזים ושליש מהציונות הדתית, כפי שהיה עד היום.