אאא

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון ומנהל רשות המיסים, משה אשר סיירו הבוקר (שני) בישוב נטף שנפגע קשה בגל השריפות וההצתות האחרון. השניים הגיעו לישוב מלווים באנשי רשות המסים ואנשי קרן מס רכוש אשר כבר פועלים במקום. 

"כפי שאמרנו עם תחילת האירועים, במקומות שיוגדרו כנפגעי איבה המדינה תעניק לאזרחים פיצויים המלאים בהתאם לתקנות שקיימות" הצהיר כחלון.

"כל הנהלים קיימים ואנחנו לא צריכים להמציא שום דבר מחדש. משרד האוצר וכל הנוגעים בדבר ערוכים לשעת חירום ובדיוק למצבים מהסוג הזה. גם במקרים בהם לא מדובר על רקע לאומני אנחנו נעמוד לצד האזרחים מול חברות הביטוח ולא ניתן להם ליפול בין הכיסאות. קיבלנו את כל הסמכויות מהממשלה לתת מענה לכל האזרחים שנפגעו ואנחנו לא נפקיר אף אחד", אמר שר האוצר.

מנהל רשות המיסים,  משה אשר אמר כי "כפי שאתם יודעים כבר מאתמול נציגי רשות המסים וקרן מס רכוש נמצאים בשטח בכל חלקי הארץ – באיזור חיפה, בזיכרון יעקב, בחלמיש, נטף ובית יאיר. אנחנו בעיצומו של תהליך השמאויות. בזמן הקרוב נודיע על האזורים אשר זכאים לפיצויים ע"פ חוק מס רכוש וקרן פיצויים במקרים אשר בהם מדובר בהצתה על רקע לאומני. ההנחיה לכל הנציגים שלנו בשטח – תנו לאזרחים את השירות הטוב ביותר".

היום נערכה במקביל בכנסת ישיבה מיוחדת של וועדת הכספים לדון בנושא הפיצויים ונציג האוצר, מנכ"ל המשרד שי באב"ד השמיע הבטחות דומות לטיפול מהיר בנפגעי השריפה.