אאא

שני מאסרי עולם במצטבר, ועוד 20 שנות מאסר - זהו עונשו של המחבל ריאד חאליל, בן 36, תושב הכפר דורא שבנפת חברון, שביצע את פיגוע הדקירה בבניין פנורמה בדרום תל אביב לפני כשנה.

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בצהריים (שני) את דינו של המחבל שהואשם ברצח כפול ושלושה ניסיונות רצח. בפיגוע נרצחו ראובן אבירם בן 51 ואהרן יסייב בן 32, ונפצעו שלושה בני אדם.

בנוסף, גזר בית המשפט על המחבל לפצות ב-258 אלף שקלים את כל אחת ממשפחות הנרצחים בפיגוע.

הרב אהרו יסייב הי''ד
הרב אהרו יסייב הי"ד
הגדלה

כזכור, חאליל לקח סכין באורך 23 ס"מ, ממטבח של שיפודיה סמוכה, נכנס לבנין פנורמה ודקר שני יהודים שיצאו מתפילת מנחה. בפיגוע נרצחו הרב אהרן יסייב בן 32 מחולון וראובן אבירם בן 51 הי"ד, בנוסף נפצע בפיגוע גבר בן 50.

על פי העובדות המתוארות בכתב האישום, חאליל עלה לקומה השנייה של בניין פנורמה וחיפש יהודים בכדי לרצוח אותם, כשיצא מהמעלית הבחין באבירם התנפל עליו ודקר אותו, אבירם הצליח להימלט ורץ לעבר חנות יודאיקה בה התפללו באותה שעה תפילת מנחה, הוא זעק "מחבל" והתמוטט. המחבל רץ לכיוון החנות בה התפללו היהודים, הבחין ביסייב שיצא מהתפילה, התנפל עליו ודקר אותו תשע פעמים.

הוא ניסה להמשיך במסע הרצח אך נלכד בידי בעלי החנויות במקום. בחקירתו הביע המחבל חרטה על מעשיו וטען כי חשב שירו בו ויהרגו אותו וכי תכנן למות כשהיד. "זה היה רעיון אישי שלי, אף אחד לא שלח אותי, הייתי בטוח שיהרגו אותי, אני מתנצל על מה שעשיתי".