אאא

אלמוני פתח הצהריים (שני) באש לעבר עוברים ושבים באוניברסיטת אוהיו בקולומבוס שבארצות הברית. לפי שעה, כך מדווחים כלי תקשורת מקומיים, שמונה נפגעים פונו לבית חולים מקומי, לפחות אחד מהם במצב קשה.

רשת NBC דיווחה מפי אחד מאנשי הביטחון שיצא ממבנה האוניברסיטה, כי היורה נורה ונפגע על ידי כוחות הביטחון שחשו למקום. כוחות גדולים מאד של משטרה וצוותים מיוחדים ללוחמה בטרור מקיפים את האוניברסיטה במטרה לבדוק האם מסתובב במקום יורה נוסף, לפי שעה לא ברור מה המניע למעשה והאם קיים קשר בין הירי לארגוני טרור.

התלמידים באוניברסיטה קיבלו עם תחילת האירוע הודעה לטלפון הסלולרי מההנהלה כי אדם חמוש מסתובב במתחם האוניברסיטה ויורה לכל עבר, התלמידים התקשו להסתתר או להיאבק עם היורה במידה ויתקלו בו.

תלמידים התראינו דרך הטלפון לכלי התקשורת המקומיים וסיפרו כי הם מתחבאים במקלטים בכיתות סגורות ובארונות מחשש שיפגעו על ידי היורה. נציין, כי זו לא פעם ראשונה בה אזרחים תמימים נפגעו מירי בארה"ב, בחודש ספטמבר השנה נפצעו שמונה בני אדם מירי במזרח העיר בולטימור, יומיים לפני כן נרצחו ארבע נשים וגבר במסע ירי בחנות מייסיס במדינת וושינגטון. 

אם ניקח את הנתונים המדויקים יותר, אחת ליממה מתרחש בארה"ב אירוע ירי שנחשב לאירוע ירי המוני בו לאו דווקא נפגעים בני אדם. מנתונים שמפורסמים לאחרונה עולה כי בשנת 2015 נהרגו באירועי ירי 462 בני אדם ויותר מ-1300 נפצעו.