אאא

אחד המאפיינים הבולטים של העיתונות הממסדית בציבור החרדי הוא ההקפדה על שפה נקייה, במיוחד בתוכן ובפרסומות. לעתים, אף מופעלת צנזורה קשוחה ביותר כלפי פרסומים שונים.

העיתונים המפלגתיים הנחשבים לשופרם של גדולי ישראל נזהרים מלנקוט אפילו במילים המייצגות מכשור אלקטרוני או תופעות טכנולוגיות כגון אינטרנט, פייסבוק ורשתות חברתיות. העובדה שהעולם במאה ה-21 הולך ומתקדם, מצריכה את העורכים למצוא דרכים יצירתיות בכדי לעקוף את עולם המושגים העכשווי והמעודכן.

נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ מרבה ליצור קשר עם קהל הבוחרים ועם תושבי המדינה דרך רשת הטוויטר. טראמפ בוחר להתבטא ברשת החברתית בחופשיות תוך שהוא יוצר קשר בלתי אמצעי עם הגולשים מעל לראשם של כלי התקשורת.

''רישומים ציבוריים'', מתוך המבשר (סריקה)
"רישומים ציבוריים", מתוך המבשר (סריקה)
הגדלה

בעיתון "המבשר" ביקשו להתייחס לציוצו של נשיא ארה"ב בקשר להסכם המדיני עם קובה, אולם מכיוון שלא יכלו לציין כי טראמפ אמר את הדברים בטוויטר, הם הגדירו את הרשת "הרישומים הציבוריים".

בידיעה נכתב: "נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ איים אתמול לבטל את הסכם הפיוס שחתם הנשיא היוצא ברק אובמה מול ממשלת קובה. בהודעה שפרסם ברישומים הציבוריים שלו כתב: אם קובה אינה מעוניינת לחתום על עיסקה טובה יותר עבור העם הקובני, הקובנים הגולים בארה"ב ועבור ארה"ב באופן כללי..."

הידיעה העלתה הבוקר גיחוך בקרב רבים מהקוראים, כאשר חלקם אמרו בציניות כי לפחות מזל שקלינטון לא נבחרה, או אז הבעיה היתה גדולה עוד יותר, בשל הצורך לצנזר גם את תמונתה.