אאא

"ההערכות המבצעית המוגברת והפעלת התצפיות בשטח לאיתור מציתים יימשכו עד לגשם הראשון", אלו ההנחיות שהנחה מפקד מחוז ירושלים בהערכת המצב שקיים בנוגע לשריפות.

במסגרת המאבק הנחוש של משטרת ישראל במציתים ובהצתות, מתבצעת כל העת פעילות מניעה, סיורים ותצפיות לאיתור מוקדי שריפות ומציתים וזאת על מנת למנוע פגיעה בנפש וברכוש.

ההערכות המלאה שנמשכת כל העת, הובילה אתמול (שלישי) לאיתורם ומעצרם של 2 חשודים שנתפסו 'על חם' עת שניסו להצית מספר מוקדים בשדה קוצים סמוך לאזור התעשיה עטרות.

פעילות ממוקדת של תצפית עוטף מג"ב ירושלים הבחינה בשריפה בשטח פתוח בסמוך לאזור תעשייה עטרות.

במקביל לפעולות לאיתור חשודים בקרבת מקום השריפה, הכווינה התצפית צוות לוחמי מג"ב שהגיע למקום. במהלך סיור רגלי שביצע הכוח בשטח הוואדי, זיהו 2 חשודים העומדים ליד מערום צמיגים בעודם מנסים להבעירם. כשהבחינו בשוטרים נמלטו ונעצרו לאחר מרדף רגלי קצר כשבידיהם מצית , ניירות ובגדיהם מוכתמים ,שעפ"י החשד, נגרמו כתוצאה מהשריפה.

בסריקות שבוצעו במקום אותר בסמוך מערום נוסף של גזמי עצים.

החשודים, תושבי מזרח ירושלים בני 16 הובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה ובהמשך תבקש המשטרה להאריך מעצרם בבית המשפט.

גם השריפה הגדולה שפגעה ביישוב נטף בשבוע שעבר מתבררת ככל הנראה כהצתה פלסטינית. מהמסקנות הראשונות עולה, כי השריפה החלה בסמוך לגדר של הכפר קטאנה ככל הנראה כתוצאה מהשלכת בקת"ב מאזור הכפר אל שטח מיוער ועשבוני.

כתוצאה ממשטר הרוחות העז והמתעתע של השבוע שעבר, והתפשטות האש בערוץ הואדי, דבר הגורם לרוח להתערבל, לשינויי כיוון ודילוגים של השריפה. התפשטה האש במהירות לכיוון הישובים מעלה החמישה, נטף, ומבוא חורון, כשעיקר חזית האש מתקדמת בעוצמה לכיוון הישוב נטף.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לאחר זמן קצר הגיעה האש לפאתי הישוב נטף, תוך שהיא מדלגת במהירות בערוץ הוואדי, לוכדת את הישוב ממזרח וממערב, ובדרכה שורפת חורש טבעי ויער נטוע, וכן מבנה מסעדה בישוב נטף.

לוחמי האש נאבקו בעוצמה בשריפה, מנעו את הפגיעה בכלל בתי הישוב, חילצו את תושבי הישוב, ושמרו על ציר המילוט מהישוב פתוח תוך כדי שהם מרחיקים ממנו כל העת את להבות הענק.

ממכבי האש נמסר כי בסיום פעולות החקירה, יועבר דו"ח החקירה הסופי, לידי האגף המשפטי של כב"ה מחוז י-ם ולידי משטרת ישראל.

גם חקירת השריפה בבית מאיר ע"י חוקרי כבאות והצלה מחוז י-ם נמשכת, וכשיתקבלו המסקנות הסופיות הן יפורסמו.