אאא

היערכות משטרת ישראל לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי, הסתיימה. לפי נתוני הרשות המטאורולוגית, בימים הקרובים צפויה מדינת ישראל לחוות מערכת גשמים ברוב האזורים. בין התרחישים להם נערכת המשטרה - ביחד כוחות החירום וההצלה וגורמי סיוע נוספים - הצפות, שיטפונות, ופגיעה בתשתיות בצירים הבין-עירוניים ובערים השונות.

ציבור הנהגים מתבקש לגלות ערנות, להתאים את הרגלי הנהיגה לתנאי הדרך ולשמור על כללי זהירות לנהיגת חורף, בהם: בדיקת תקינות הצמיגים והמגבים וניקוי שמשות ופנסי הרכב.

החל ממחר (חמישי) צפוי מזג האוויר להביא איתו שיטפונות בזק בנחלי מדבר יהודה, ומתנדבי יחידת חילוץ מגילות של משטרת ישראל נערכים בהתאם לכך, עם צוותי חילוץ ממים זורמים וצוותים עם רכבי בכדי לסייע.

מהמשטרה נמסר בפנייה ישירה לאזרחי ישראל: אנו מבקשים מציבור המטיילים לנקוט משנה זהירות, לא לחצות נחלים זורמים, לצפות בשיטפונות ממקומות בטוחים ולהישמע להוראות השוטרים ופקחי רשות שמורות הטבע והגנים. משטרת-ישראל קוראת לכלל הציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

זאת ועוד, חל איסור לעצור בשולי הדרך אלא רק בתחנות ריענון מוסדרות. אם אין ברירה ויש תקלה ברכב, יש לעבור במידית מעבר למעקה הבטיחות הרחק מהכביש ולהתקשר למוקד 100. משטרת ישראל תעדכן כל העת את הציבור, דרך אמצעי התקשורת בדבר שינויים בהסדרי התנועה וכל מידע רלוונטי על פי הצורך.

"ההמלצה היא: מי שלא חייב לנסוע בצירים במזג האוויר סוער - שלא ייצא", נמסר באופן חד משמעי מדוברות משטרת ישראל.