אאא

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל חברת אל על דוד מימון חתמו הערב על הסכם בחברה שיביא לסיום הסכסוך בין הטייסים לבין החברה, ההסכם כולל, בין היתר, הרחבת הגמישות והגדלת זמינות הטייסים באמצעות קיצור שהייה, ביטול פיצולי הטיסות, וסיום חכירת מטוסי הנוסעים.

מחברת אל על נמסר הערב אנו שמחים לעדכן כי נחתם הסכם התייעלות חדש בין החברה לבין ועד העובדים ונציגות הטייסים, אשר יוביל את אל על לדרך חדשה.

מנכ"ל אל על, דוד מימון הביע התנצלות בפני הנוסעים ואמר "ברצוננו להתנצל בפניכם קהל לקוחותינו על השיבושים שחוויתם ועל הסבלנות והנאמנות שגיליתם. אנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו על מנת להמשיך להיות ראויים לאמונכם ונעשה זאת בזכות העובדים הנאמנים שלנו, אנו מבינים שכעת יותר מתמיד חובת ההוכחה היא עלינו ובכוונתנו לעשות כל שיידרש כדי להישאר חברת התעופה המועדפת עליכם, בה תמשיכו להרגיש הכי בבית בעולם".

ועד טייסי אל על בירך על ההסכם ובהודעה מטעם הוועד נאמר "נמשיך לעמוד לצד עובדי החברה המסורים, עד שיגובשו גם ההסכמים אתם, ונפעל יחדיו לקיים יחסי עבודה תקינים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יושב ראש ההסתדרות שתיווך בין הנהלת החברה לעובדים מסר במועד החתימה: ״לאורך כל המשא ומתן ראיתי אל מול עיני את הנוסע הישראלי שמגיעה לו חברה לאומית יציבה וחזקה אשר מערכת יחסי העבודה בה תקינה ומשופרת למען השירות לאזרח. ההסתדרות תמשיך ללוות את כלל הסקטורים של עובדי החברה. בשעה זו אני רוצה להודות לצדדים שמצאו את הכוחות הנכונים והשאירו את המשקעים מאחור. כעת כולם ביחד מגויסים למען הצלחת החברה והשירות לנוסע".

על פי ההבנות שהושגו בין הצדדים הטייסים יקבלו תוספת שכר של 7.5 % ותוספות שכר אישיות. בתמורה, התחייבו הטייסים לקיצור קבוע של זמני השהייה בחו"ל והגדרת משך זמני הטיסה מראש.

עוד הוסכם בין הצדדים כי הנהלת החברה תפסיק את החכרת המטוסים, ההנהלה דורשת מהטייסים בתמורה להסכם "שקט תעשייתי" והפסקה מידית של פיצולי הטיסות מצד הטייסים.