אאא

היחסים בין רבנים וגורמים שונים בחסידות חב"ד לבין שלטונות צה"ל יודעים בשנים האחרונות עליות ומורדות כאשר קיימת מחלוקת פנימית בחסידות לגבי ההסכם שנחתם מול הצבא לצד טענות על יחס שאינו הוגן.

עיקר הוויכוח היה לגבי תלמידי חו"ל שיצאו ללמוד במשך שנה ב-770 בשכונת קרונהייטס בניו יורק כמנהג החסידות ולכן איבדו את מעמדם כבני ישיבה כאשר לאחרונה הגיעו הצדדים להסכם בעניין.

"כיכר השבת" חושף כי מחר, יום שלישי, עתיד להתקיים לראשונה מטעם הצבא כנס לכלל 'התמימים' - בחורי חסידות חב"ד אשר שהו בשנים האחרונות בחו"ל.

כזכור, עד לחתימת ההסכם עם חב"ד, כל בחור חסיד חב"ד אשר טס לפרק זמן ממושך, איבד את מעמדו כבן ישיבה, ועל כן כאשר חזר לארץ מעמדו היה כמשתמט מגיוס.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בצה"ל ובחב"ד ראו לנכון לסדר את העניין הזה, ועל כן מינו את מדור שילוב חרדים בראשות רס"ן אמיר ווקנין וראש תחום שילוב חרדים מנדי כץ, שיטפלו בנושא.

לאחר תקופה ארוכה הגיעו השניים להסכם מול ראשי חב"ד שכאשר בחור יוצא לחול למשך תקופה של שנתיים, יכול בשובו לארץ, להמשיך ללמוד עוד שנה וחצי בישיבות, ולאחר מכן להתגייס.

בכנס אשר יתקיים מחר, יוכלו לשמוע כלל הבחורים אשר מעמדם לא הוסדר, מה האופציות העומדות בפניהם, כמו כן תינתן הרשות לתלמידים לדחיית הגיוס למועד אחר.

בכך מקווים בצה"ל להגיע להסדר בנושא הרגיש מול עסקני החסידות לתועלת שני הצדדים.