אאא

יעקב דב שרוט, בן ה-6, שנעדר במשך 15 שעות ואותר לאחר לילה בקור הירושלמי, טופל בבית החולים 'הדסה הר הצופים ובשעות הצהריים (שני) שוחרר לביתו כשהוא בריא ושלם.

ד"ר אלי איזנשטיין, רופא בכיר במחלקת ילדים ומנהל רפואי של הצוות להגנת הילד בבית החולים הדסה הר הצופים דיווח על מצבו של הילד וסיפר כי "על פי הדיווחים של מי שמצא אותו הוא היה רעב, מיובש וקצת מבוהל אבל אצלנו הוא הגיע אחרי שכבר טופל ראשונית בשטח".

   עוד בנושא:

לדבריו, הילד סבל מקצת שריטות קלות ולאחר בדיקה ומעט זמן שהיה בהשגחה הוא שוחרר הביתה להוריו כשהוא בריא ושלם.

מוקדם יותר הביע האבא מילות תודה והערכה לכוחות הביטחון והמתנדבים הרבים, כשקולו נרגש. "אני רוצה להגיד תודה רבה לכולם, ממש ממש תודה", אמר האבא בחפ"ק המשטרתי, "ברוך השם הבן שלי חי".

האבא לאחר מציאת הילד (צילום: הדס פרוש - פלאש 90)
האבא לאחר מציאת הילד (צילום: הדס פרוש - פלאש 90)

כפי שדווח בהרחבה ב"כיכר השבת", מעט לאחר השעה 9:30 בבוקר, לאחר 15 שעות של חיפושים, אותר הילד יעקב דב שרוט בחסדי שמים בריא ושלם, על תוואי הגדר שבין שכונת נווה יעקב לכפר חיזמה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

צוות מג"ב של העוטף, ליד חיזמה, הגיע אל הילד - שאותר בידי תצפיתן של הגדר - ועדכן את הכוחות כי הילד עונה לתיאור של התמונה.

שעה קלה לאחר שאותר פונה הילד מתחנת המשטרה שואעפט לבדיקות בבית החולים, לאחר שחש מעט שלא בטוב ועל גופו אותרו חבלות וחתכים משם כאמור שוחרר לאחר זמן קצר לביתו.

יעקב דב, הבוקר (צילום: הדס פרוש - פלאש 90)
יעקב דב, הבוקר (צילום: הדס פרוש - פלאש 90)

מדוברות המשטרה נמסר הבוקר כי "כוחות משטרה ומג"ב איתרו לפני זמן קצר את הילד הנעדר בן ה- 6 כשהוא בריא ושלם. הילד אותר על ידי תצפית עוטף מג"ב ירושלים מתהלך בתוואי חיזמה בשטח פתוח משוטט ותשוש. צוות משטרה ומג"ב שאיתרו את הנער העלו אותו לרכבם, הרגיעו אותו, חיממו אותו ונתנו לו לשתות תוך שהם מרגיעים אותו ובמקביל זימנו מד"א לבדוק אותו.

"משטרת ישראל המצויה בקשר כל העת עם הורי הילד והמשפחה מודה לכל המתנדבים הרבים שנרתמו וסייעו בחיפושים לאיתורו".