אאא

לאחר שבעה חודשי לחימה, שיחררו כוחותיו של הפילדמרשל חליפה אפטאר לפני כשלושה ימים את העיר סירת' - העיר השנייה בגודלה בלוב עליה השתלט ארגון המדינה האיסלאמית. בעוד העיר משתחררת אט אט מרעמי המלחמה, הולכים ומתבררים מימדי ההרס משבוע הלחימה האחרון. למעלה ממאתיים ושישים מחבלי דאע"ש ואזרחים רבים נקברו תחת ההריסות אותן מפנה הצבא בסיוע אזרחים לובים.

בוועידת אפריקה המתקיימת בדקר אמר אתמול (רביעי) שר הביטחון הצרפתי ז'אן איב אודריאן כי ארצו תשלח סיוע צבאי ללוב. לדבריו, קרבתה של אירופה למדינה הינה גורם ראשון במעלה לעזרתה של צרפת. הדברים נאמרים כשבועיים לאחר ביקורו של הרמטכ"ל הלובי עם שר ההגנה הרוסי בה נידונה עיסקת ענק בין המדינות שבבסיסה מסירת נמלי ים ותעופה לרוסיה תמורת מעורבות רוסית בלחימה בארגון המדינה האיסלמית.

סודן הודיע אתמול כי היא פרסה את צבאה בגבול עם לוב. תת דובר הכוחות המזויינים הסודנים הגנרל אחמד ח'ליפה אל-שאמי אמר לכלי התקשורת כי נפילתה של העיר סירת' לא העלימה את הג'יהדיסטים וכי הם עברו מקום ומתבססים סמוך לגבולות. לדבריו, הצבא הסודני ערוך למנוע כל מעבר בין המדינות ולחסום את דרכם של פעילי טרור מלוב לסודן.