אאא

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התבטא הערב (מוצ"ש) במהלך שיעורו השבועי בבית הכנסת 'היזדים' בירושלים', כי אביו מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל נפטר בעקבות הצער הגדול מחוק הגיוס שחוקק באותם ימים של ממשלת בנימין נתניהו - יאיר לפיד.

במהלך השיעור פסק הרב הראשי, כי לבנות אסור להתגייס לצבא ואפילו לא לשירות לאומי: "דעת כל גדולי הדורות, כולל הרבנים הראשיים לישראל לדורותיהם: בנות, אסור להם להתגייס לצבא. לא רק צבא, גם שירות לאומי. בדבר הזה לצערנו יש רפיון. אסור להם ללכת לא לצבא ולא לשירות לאומי. אומרים שיש טייסות, אז מה? זה דרך התורה?".

בהמשך סיפר על המלחמה שניהל מרן החזון איש נגד גיוס בנות: "כמה הגאון החזון איש נלחם על גיוס בנות, שלא יהיה גיוס בנות. מי יודע אם הוא לא נפטר מהצער הזה, מלחמת קודש היה לו, הוא נפטר מהצער שהיה לו מהמלחמה נגד גיוס בנות".

הראשל"צ הוסיף: "מרן נפטר מהצער שהיה לו על גיוס בחורי ישיבות, אז עשו חוק, הרשעים האלו - כל לפיד וחבריו. מרן היה לו צער שרוצים לקחת את הבחורי ישיבות, מי יודע, כמו שהחזון איש נפטר מגיוס בנות, הרב לקח את זה ללב, מי יודע אם בשביל זה גם כן נפטר".