אאא

לקראת הסופה המתקרבת: מוקד אגף התנועה יפרסם כל העת הודעות לתקשורת על חסימות כבישים לפיכך- מומלץ לציבור להיות קשובים לאמצעי התקשורת ולהישמע להנחיות השוטרים.

מהמשטרה נמסר כי "מי שלא חייב לנסוע בצירים במזג האוויר סוער - שלא ייצא. מטרת משטרת ישראל לעבור את הימים הבאים ללא נפגעים ח"ו".

במשטרת ישראל נערכים לקראת הימים הבאים ובעיקר מיום רביעי ועד יום שישי בהם על פי הערכת חזאים יפקוד את ישראל מזג אוויר חורפי שיכלול גשמי ברכה מרובים.

הערכות החזאים כוללות טמפרטורות נמוכות במיוחד, רוחות עזות וכמויות גשמים גדולות ואף ירידה של שלגים במקומות הגבוהים בצפון.

כוחות המשטרה במחוזות השונים החלו בהערכות מקיפה על מנת לסייע לתושבי המדינה בכל מקרה בו הם יתקלו בקושי כלשהו.

במשטרה מציינים כי לאור אירועי העבר ניתן לצפות לחסימת צירים ברחבי הארץ כתוצאה משיטפונות, קריסת עצים ופגיעה בתשתיות ברחבי הערים.

הערכות המשטרה כוללת הכנת כוחות מתוגברים שיגיעו לצמתי דרכים בהם הם ידרשו כתוצאה מפגעי מזג האוויר, ותיגבור משמעותי של מוקדי -100 ומוקד 110 והערכות מצב בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים: רשויות מקומיות, כיבוי האש וההצלה, מגן דוד אדום, חברת חשמל ואחרים וזאת כדי לשמור על שגרת החיים בצורה הטובה ביותר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כאמור, מוקדי ה- 100 ו-110יתוגברו על מנת לתת מענה לפונים, משמרות השוטרים יועבו בכוח אדם, ויחידות המתנדבים העוסקות בחילוץ יערכו וישמשו ככוח כוננות לאירועים. להזכיר: מוקד 100 הינו לשיחות חרום, מוקד 110 לשיחות הכוונה ומידע שאינו חרום.

כידוע אחד האתגרים המייחדים מזג אוויר מורכב כפי שצפוי,  הוא הנהיגה בכבישים. במשטרת ישראל מציינים כי במקרה בו יהיו עומסי תנועה כבדים ברחבי הארץ, מומלץ לנהגים שאינם חייבים להגיע לאזור מסוים ברכבם לא להגיע בהם, אלא להשתמש בתחבורה ציבורית. ציבור הנהגים נקרא להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים להימנע מנסיעה בכבישים בהם ישנה הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה. מניסיון העבר, המשטרה קוראת לכלל הציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

במשטרת ישראל ממליצים לנהגים להיערך כבר היום עוד בטרם יחל מזג האוויר החורפי להכין את רכבם לנהיגת חורף.