אאא

שלושה-עשר מפגינים שנעצרו אמש (ג') בקריית גת על ידי המשטרה בעקבות הפרת הסדר וגרימת נזק לרכוש מול בית רב העיר, הרב הבלין, יובאו במהלך היום בפני בית המשפט.

"מדובר בקומץ פורע חוק המנצל קרקע של זכות דמוקרטית להפרת הסדר ולהלך אימים על איש ציבור. במקרים אלו משטרת ישראל תפעל ביד נוקשה על מנת למצות את הדין עם אלו שבוחרים לעשות כך", נמסר מהמשטרה.

בעקבות דיווח שהתקבל אמש (שני) על עשרות מפגינים חרדים הנמצאים אל מול ביתו של רב העיר קריית גת, הרב משה הבלין, על רקע סוגיית גיוס בני הישיבות, הוקפצו למקום כוחות משטרה רבים.

השוטרים איתרו במקום כ-40 מפגינים ביניהם קטינים שמפרים את הסדר הציבורי תוך כדי צעקות, השתוללות וקריאות גנאי כנגד הרב, ובהמולה מתפתחת בין אזרחים תושבי המקום למפגינים שהפרו את שלוותם.

בנוסף, המפגינים גרמו נזק לרכבה של נהגת עוברת אורח שחלפה במקום לאחר שלטענתה זרקו לעבר רכבה אבנים והלמו ברכב באמצעות בעיטות ושלטים שאחזו בידם.

לאחר הגעת השוטרים למקום, נאלצו השוטרים לפי דובר המשטרה, להשתמש בכח סביר כנגד מספר מפגינים לאחר שהמפגינים החלו הודפים את השוטרים והתנגדו באופן מעשי להוראת השוטרים במהלך הטיפול באירוע.

בין המעורבים נמצאו גם שני קטינים, להערכת המשטרה כבני 8 ו-12, שסירבו להזדהות על אף ניסיונות ושיחה עם הוריהם באמצעות אחד מהרבנים במקום, ניסיונות שעלו בתוהו ואלו שוחררו לידי נציג הקהילה החרדית שנכח במקום.

לאחר איסוף עדויות ולאחר ששלושה-עשר חשודים, תושבי ירושלים ובית שמש בגילאי 18-36, הועברו לחקירה בתחנת המשטרה בעיר, חקירה בה שמרו חלקם על זכות השתיקה וחלקם האחר טען כי הם אלו שחשו סכנה, אלה נכלאו וכאמור במהלך היום יובאו החשודים בפני בית המשפט.

בנוסף אליהם נחקר נהג האוטובוס, שהביאם למקום בגין קשירת קשר לביצוע עבירה פלילית. בסיום חקירתו שוחרר בתנאי הרחקה מהעיר קריית גת למשך 15 ימים ורכבו, האוטובוס עמו הגיעו המפגינים, נתפס על ידי המשטרה. מדובר בתקדים מוזר מאד, שכן הנהג אינו קשור ישירות למפגינים ובסך הכל ביצע נסיעה אליה הוזמן ונראה שמדובר בהתנכלות ובריונות בחסות החוק שהמשטרה מפעילה שלא במקום הנכון.