אאא

פרסום ראשון • סערה ב'רמת שלמה': שלמה זלמן שפירא, ממקימי שכונת 'רמת שלמה' בירושלים ותושב השכונה, שלח בתקופה האחרונה מכתב חריף לחברי עיריית ירושלים שמופנה נגד יושב ראש המינהל הקהילתי ברמת שלמה, שמואל מרדכי קסלר, שנחשב גם לפעיל בולט במפלגת יהדות התורה.

במכתב של שפירא שמוען אל מספר גורמים בכירים בעיריית ירושלים, הוא מגולל סיפור שהתרחש בשנת 2005. לדבריו: "לפני כ-11 שנים מר קסלר דחף אותי בחוזקה על גרם מדרגות וכתוצאה מכך נשברה לי חוליה L1 בעמוד שדרתי. שבר פיצוץ ודחוס". במכתב נוסף מאשים שפירא כי "על פי עדים שראו זאת התגאה מכך בשכבי ללא הכרה, צחק לעברי 'התפטרנו ממך'", שפירא כותב כי מאז התקיפה "חיי אינם חיים, אני נכה במאה אחוזים וסובל כאבי תופת".

שפירא מספר כי לאחר שהובהל לבית החולים 'הדסה', דיווח בית החולים על המקרה למשטרה כמתחייב בנהלים. "משטרת ישראל עצרה את אותו פושע והוא נתבע למשפט פלילי על ידי המדינה", כותב שפירא ומוסיף "נאלצתי על בלחץ הרבנים והעסקנים לשקר שלא יכנס לכלא - שהיום אני בטוח שזה מקומו".

במכתב שנשלח לגורם בכיר ביהדות התורה כותב שפירא כי "לאחרונה הדרדר מצבי מאוד בעקבות פציעתי על ידי אותו פושע שעוד קיבל פרס ומונה ליו"ר הנהלת של שכונת "רמת שלמה" כנציג "דגל התורה". אינני חס ושלום מאשימך, כי בטוחני שלא ידעת על כך, ובטוחני שאם היית יודע לא היית נותן יד למינויו כיו"ר המינהלת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

שפירא מאשים כי עסקנים לחצו עליו בעת ששכב במיטת חוליו שיפעל לביטול ההליך הפלילי: "קומץ עסקנים ורבנים סייעו בידו והוסיפו חטא על פשט שאיימו עליי ועל משפחתי בשכבי על ערש דווי שאם אפנה למשטרה אני חייב מיתה כדין 'מוסר'", הוא כותב באחד המכתבים.

קסלר, שנתבע בעבר על ידי שפירא, בבית הדין הרבני בירושלים אמנם שילם פיצויים - אך לטענת שפירא מדובר בפיצויים "מזעריים" על סך 35,000 דולרים. לטענתו, בית הדין הכריע כי מכיוון שמדובר במעשה שעלול להיחשב ל"רציחה" על פי דין תורה, הרי שהוא נפטר מתשלום הנזק שדרש שפירא - בעקבות טענת "קים ליה בדרבא מיניה".

שמואל מרדכי קסלר, יו"ר המנהלת הקהילתית ברמת שלמה מסר בתגובה ל'כיכר השבת': "מדינת ישראל הודיעה לבית המשפט כי היא חוזרת בה מכתב האישום שהגישה נגדי בעקבות אותה תלונה, והיא גם ביקשה למחוק ולבטל את כתב האישום והדברים מדברים בעד עצמם. תביעותיי יוגשו בימים הקרובים​".​