אאא

טרור בירושלים: בשעות הצהריים (רביעי) אירע פיגוע דקירה בהוספיס בעיר העתיקה בירושלים, המחבל נורה ונוטרל.

המחבל הערבי שלף מברג ודקר שוטרים שהוצבו במקום, אחד מהם נפצע באורח קל. כוחות ההצלה העניקו טיפול לשני נפגעים באורח קל.

מדוברות מד"א נמסר כי חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק גבר כבן 35 במצב קל בהכרה מלאה עם פצע דקירה בפלג גופו העליון. ילד תושב מזרח ירושלים כבן 12 מטופל במקום במצב קל עם חבלה בראש מנסיבות שאינן ברורות.

פאראמדיק מד"א ראם נעימי מספר: "ראינו גבר כבן 35 מתהלך בהכרה מלאה עם פצע דקירה בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו לבי"ח תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו מוגדר קל ויציב. אנשים במקום הובילו אלינו ילד תושב מזרח העיר עם חבלה בראשו שלטענתו הותקף ע"י המחבל, לאחר טיפול וחבישה פינינו גם אותו לבי"ח".

המברג (צילום: דוברות המשטרה)
המברג (צילום: דוברות המשטרה)

ממשטרת ירושלים נמסר כי המחבל הגיע מכיוון שער שכם לכיוון צומת ההוספיס הבחין בשוטרים המוצבים במשימת אבטחה במקום, התקרב אליהם, שלף מברג ודקר את אחד השוטרים בראשו. השוטרים פעלו בתגובה מהירה ונטרלו המחבל. השוטר נפגע באורח קל.

למרכז הטראומה בשערי צדק פונה פצוע בשנות ה-40 מהארוע בשער האריות עם מספר דקירות באזור הראש. במצב קל ובהכרה. עובר בדיקות הדמיה.

מבית החולים 'הדסה הר הצופים' נמסר כי "אל חדר המיון פונה המפגע מהארוע בעיר העתיקה במצב אנוש ותוך פעולות החייאה שנמשכו גם בחדר המיון. המפגע מת מפצעיו.

"כמו כן אל חדר המיון פונה נער בן 14 מסילוואן , עובר אורח שנפגע במהלך הארוע, מצבו בינוני והוא בהכרה מלאה".