אאא

הסוף למריבות עם הפקחים? במסגרת פיילוט חדש, עיריית ירושלים הציבה לאחרונה מצלמות לאכיפת חנייה ברחוב בר אילן בירושלים, זאת בכדי לאכוף את איסור החנייה בצידי הכביש. המצלמות יצלמו את כלי הרכב שיעמדו בצד הדרך ודו"ח חניה ישלח ישירות לבית בעל כלי הרכב העבריין.

בעיריית ירושלים אומרים ל"כיכר השבת" כי המצלמה תחל לפעול כבר בשבוע הבא. לטענת העירייה, פעילות המצלמות תמנע תאונות דרכים ותפחית את הסיכון לתנועה ולהולכי הרגל בציר בר אילן.

בעירייה הוסיפו כי "מצלמות אכיפה נוספות יוצבו בנקודות מרכזיות בעיר ויתעדו עבירות חנייה קשות ומסוכנות וכחלק מתהליך לשיפור תחום החנייה בעיר ולייעול מציאת מקומות החנייה. עיריית ירושלים החלה בהפעלת מערכות אכיפה מתקדמות המתבססות על צילום וידאו".

(סריקה)
השלט המתריע על אכיפה אלקטרונית (סריקה)
הגדלה

"במסגרת הפרויקט" אומרים עוד בעירייה, "תופעל טכנולוגיה חדשנית של מצלמות אכיפה שיוצבו באופן קבוע בנקודות מרכזיות בעיר, וכן בניידות עירוניות שינועו בצירים המרכזיים".

המצלמות יתעדו עבירות חנייה קשות כגון חסימות נתיבים, חנייה על המדרכה או על מעבר חצייה, חנייה על חניות נכים, חנייה בתחנת אוטובוס, חניות כפולות ועצירה במקומות אסורים. "כמו כן, יינתן דגש מיוחד להבטחת זמינות חניה לנכים ולהפחתת עצירת כלי רכב בסמיכות לתחנות הרכבת הקלה המסכנים עוברי אורח" מוסיפים בעירייה.

בעיריית ירושלים מדגישים כי "בשלב הראשון הותקנו מצלמות ברחוב פייר קניג בסמוך לקניון הדר, וכן תופעל ניידת גלויה ומשולטת באמצעות פקחי החנייה ברחבי העיר, ובימים אלה מוצבות מצלמות נייחות נוספות ברחוב אביזוהר וברח' בר אילן. בסמיכות למצלמות נייחות ייפרש שילוט מתאים אשר יתריע על אזור מוגבר אכיפה".