אאא

התגובה המזעזעת של העירייה: עיריית ירושלים הגיבה היום (שני) לעתירה שהגישה נגדה ישיבת "יד אהרון" ברמות, זאת בעקבות החלטת העירייה ומשרד החינוך לפנות את הישיבה בשל "שימוש חורג בשטח". בכתב ההגנה של העייריה נכתב כי אחת הסיבות לפינוי היא "פניה מרגשת" שהתקבלה נגד הישיבה.

בכתב ההגנה עליו חתומה עו"ד אביב האייר בן שלוש מלשכת היועץ המשפטי לעיריית ירושלים, נכתב בין היתר כי "שימוש חורג זה מהווה מטרד עצום מעצם מיקומו במרכזו של רחוב קטן של בתים פרטיים, כאשר המוסד מביא לרחוב מדי בוקר עשרות רבות של ילדים אנשי צוות והורים".

"לא זו בלבד", נכתב בכתב ההגנה, "אלא שהתקבלה פניה אף מהמינהל הקהילתי בקריאה נרגשת להפסיק את פעילות המוסד".

רק בשבוע שעבר החליטה הוועדה מקומית לתכנון ובניה שלא לאשר את השימוש החורג במבנה בו שוכנת הישיבה ולאחר דיון סוער בהשתתפות חברי מועצה מכל הסיעות בעיריית ירושלים בראשות יו''ר וועדה מקומית לתיכנון ובניה מאיר תורג'מן באשר לישיבה לצעירים "יד אהרון" בשכונת רמות, בראשה עומד הרב חיים קירזון, הוחלט לדחות את ה"בקשה לשימוש חורג". משמעות ההחלטה הינה סגירתה של הישיבה בפועל.

ישיבת הוועדה הסוערת בשבוע שעבר (באדיבות המצלם)

כזכור, בתחילת חודש אלול, פקחים של עיריית ירושלים בליווי כוחות משטרה גדולים, ניסו לפרוץ לישיבה לצעירים "יד אהרון" בשכונת רמות, בכדי לפנות את המבנה ולסגור את המקום - זאת בניגוד לצו מפורש שהוציאה שופטת בית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים.