אאא

במסיבת עיתונאים שנערכה הערב (שני) בניו יורק, אמר שגריר סוריה בשאר אל-ג'עפרי כי מהומות הימים האחרונים והעיכובים בפינוי המורדים והחלטת מועצת הבטחון הערב לשלוח פקחי או"ם - נועדה בכדי לטשטש את העקבות ולהציל קציני מודיעין הנצורים בחאלב.

בהמשך, כך על פי הדיווח ב"אל מיאדין", חשף השגריר את שמותיהם של הקצינים, שלושה עשר במספר, מטורקיה, ארצות הברית, קטאר, סעודיה, ירדן ומרוקו. את הרשימה סוגר "קצין מודיעין ישראל" לכאורה, בשם ארם דוד שלם. כך על פי הדיווח בכלי התקשורת הערבי. 

ההצבעה באו"ם, הערב:

לדברי ג'עפארי, "הקצינים הזרים הללו ניסו לברוח עם המחבלים ממזרח חאלב וזו הסיבה שנראתה בימים האחרונים תנועה היסטרית במועצת הביטחון. הכל היה במטרה לנסות להציל את קציני המודיעין השייכים למדינות שהוזכרו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לשאלת עיתונאי מה יעשו השלטונות הסוריים בעניין, ענה אל-ג'עפרי: "אנחנו נעצור את קציני המודיעין הזרים ונשפוט אותם על פי החוק הסורי".

לדבריו, המשטר הסורי ניסה להבטיח את שלומם של הלוחמים המורדים, אולם הם בחרו לנסות להבריח שבויים סורים וגופות של חיילי המשטר. כמו כן, הוא ציין שגורמים המקורבים למורדים שרפו 25 אוטובוסים של פצועים שיעים מהכפרים אל פועה וכאפראיה. עוד הוא ציין כי האו"ם לא גינה את המורדים ששלחו ילדה להתפוצץ בדמשק - מה שמצביע, לדבריו, על דו פרצופיות של האו"ם.

לשאלת עיתונאי האם משטר אסד יקבל את המתווה שהוחלט הערב במועצת הבטחון בדבר שליחת פקחים לסוריה, הוא ענה כי "סוריה תמיד מבטיחה את שלומם של אנשי או"ם וכי עד היום לא נהרג אפילו איש או"ם אחד בסוריה".