אאא

אליעזר שמחיוף,סגן ראש העיר ירושלים לשעבר שהורשע בפרשת הולילנד, צפוי להשתחרר בשבוע הבא מהכלא, לאחר שוועדת השחרורים החליטה היום (ראשון) לנכות שליש ממאסרו.

עם שחרורו, ימלא שמחיוף ישיבה בכלא במשך 11 חודשים - לאחר ניכוי השליש. בכך יהיה שמחיוף למורשע הראשון ב'פרשת הולילנד' המשתחרר מהכלא.

בנו, דניאל שמחיוף, אמר בשיחה עם "כיכר השבת": "ברוך השם, מודים לבורא עולם שלא עזב אותנו ולא יעזוב. הייתה תקופה לא קלה, אבא מאוד דומיננטי במשפחה, אבל ברוך השם ממשיכים עם הפנים קדימה, בעז"ה".

שמחיוף צפוי לצאת ביום ראשון, בשבוע הבא, לחופשה בת 72 שעות, לאחר מכן - ביום רביעי, הוא ישוב לכלא, ויחל הליך שחרור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בין התנאים לשחרורו של שמחיוף: יצטרך להתייצב פעם בשבועיים בתחנת המשטרה וישהה במעצר בית בביתו בכל יום החל מהשעה 22:00 עד השעה 06:00 למחרת. 

הוועדה בראשות השופטת בדימוס רחל גרינברג קבעה: "שמענו מפי האסיר הסבר לתנודות בגרסתו לאחר ההרשעה ואל מול גורמי הטיפול בכלא בין נציגי רשום שיקום האסיר. יש לקוות כי האסיר למד את לקחו, הפנים את חומרת העבירה ובהיותו איש מנוסה רב פעלים, ימצא דרך נורמטיבית להמשך התנהלותו".

שמחיוף, נידון תחילה בבית המשפט המחוזי לשלוש שנות מאסר וחצי, אך בית המשפט העליון הפחית את עונשו לשנה וחצי מאסר בפועל, לאחר שזוכה בחלק מהאישומים נגדו.