אאא

מגזין ניאו נאצי בשם "דיילי סטרומר" המופץ בארצות הברית, פרסם בגיליונו האחרון את הכתובות ומספרי הטלפון של חברי הקהילה היהודית בעיר הקטנה וייטפיש שבמדינת מונטנה בארצות הברית.

לצד מסרים אנטישמיים כמו "תקפצו ותאמרו להם מה דעתכם עליהם", הופיע בביטאון האנטישמי רשימה של פרטי היהודים בעיירה, בעקבות טענותיה של שריל ספנסר, אמו של ריצ'ארד ספנסר מבכירי תנועת "הימין האלטרנטיבי" הקיצונית, שיהודים בעיר לוחצים עליה שתמכור להם נכסים שלה.

כזכור, שמו של ספנסר עלה לכותרות בחודש שעבר, כשבכינוס של תנועתו בוושינגטון הוא הצדיע במועל יד תוך שהוא קורא "הייל טראמפ, הייל לניצחון". השערורייה שחוללה התנהלותו האנטישמית, הובילה בעלי עסקים בווייטפיש לקרוא לשריל, אמו, למכור את הבניין שבבעלותה בעיירה.

כנקמה, כתבו פעילים ניאו נאצים באתר שלהם ש"היהודים הם גזע מרושע של פסיכופתים מלאי שנאה", וכאמור פרסמו את תמונות הפעילים היהודים לצד טלאי צהוב, כתובות המייל הפרטיות ומספרי הטלפון האישיים שלהם.

"השלב הבא הוא הפגנה חמושה בווייטפיש", נכתב על רקע תמונה של מחנה אושוויץ. יצויין, כי הרשויות המקומיות וה-FBI החליטו להתערב בנעשה כדי לגרום ליהודים לחוש בטוחים יותר.