אאא

עלייתם אתמול (שני) של עשרות יהודים "חרדים" אל הר הבית - כפי שנחשף בתיעוד שפורסם ב"כיכר השבת.", מעוררים גם הבוקר רגשות כאב וזעזוע קשים.

העיתון "יתד נאמן" מדווח כי רבנים ומורי הוראה שליט"א, יוצאים במחאה חריפה וכואבת, נוכח החרפה הנוראה בעלייתו של קומץ זהרורי של "אנשים בעלי חזות 'חרדית'", כלשונם, להר הבית, דבר הנאסר מכל וכל על-ידי כל גדולי ופוסקי הדורות וכרוך בעוון החמור של איסור כרת רח"ל.

"כל גדולי ופוסקי הדורות זעקו בחומרה רבה נגד עלייה להר הבית הכרוכה בעוון חמור של כרת רח"ל", אמרו הרבנים, וציינו כי בעבר התבטא מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, כי יש להעמיד שומרים בתשלום על מנת שיתריעו וימנעו מאנשים לעלות להר הבית, נוכח האיסור החמור. 

"מלבד עצם העוון הנורא", התריעו הרבנים, "הרי שיש בזאת מחאה גדולה נוכח החרפה הנוראה שאותו קומץ אנשים הזוי בעלי חזות 'חרדית' כביכול, ממיט על הציבור התורתי כולו, הנאמן לד' ולתורתו ואינו זע מההלכה הצרופה ומפסקיהם של גדולי הדורות שזעקו תמיד בחובת איסור העלייה להר הבית".

 

"זהו חילול ד' נורא ואיום תוך התגרות איומה באומות העולם. פעולתם זו הינה נוגדת את ההלכה הצרופה, את הוראתם של כל גדולי ופוסקי הדורות שאסרו לעלות להר הבית בכל דרך שהיא, ואנו מביעים מחאה וזעזוע מהמעשה הנפשע", אמרו הרבנים בכאב עצום.

כפי שנחשף אמש ב"כיכר השבת" עשרות חרדים עלו בריש גלי להר הבית תוך התרסה והתגרות מיותרת ומסוכנת תוך שהם עוברים על חוקי התורה וההלכה ופסיקת גדולי ישראל האוסרת זאת מכל וכל.

בכלי התקשורת וברשתות החברתיות בעולם הערבי צייצו עיתונאים, בלוגרים וגולשים רבים כי עשרות אברכים ותלמידי ישיבה עלו להר הבית לתפילה ולסיור בעיצומם של ימי החנוכה.

הגולשים הערבים הביעו כעס וזעם על הפגיעה ברגשותיהם וניכר היה שאינם מבדילים בין אנשי הציונות הדתית העולים להר לבין בני הציבור החרדי המתרחקים מאיסור חמור זה.