אאא

לפני מס' ימים התקבלו מס' תלונות במשטרת ישראל בגין טלפונים ניידים גנובים. המתלוננים סיפרו כי הניידים נגנבו מהם במקומות שונים בתל אביב; בתחנת אוטובוס, בקניון, בסופר וכו'. אחת המתלוננות-קטינה בת 15.

המשטרה פתחה בחקירה מאומצת שהביאה למעצרם של שני חשודים. בדיקה נוספת העלתה כי שני החשודים, ילידי 1994 ו-1993, תושבי דאהריה, הינם שוהים בלתי חוקיים ונמצאים בארץ ללא אישורי שהייה ו/עבודה כנדרש.

במהלך החקירה גילו החוקרים כי אחד החשודים גנב טלפון נייד מאישה מבוגרת (ילידת 1933) בסופר ברח' ארלוזורוב בת"א. תהליך הגניבה נתפס במצלמות האבטחה של החנו,/

עם מעצרם ובחיפוש בכליהם נתפסו ברשות החשודים טלפונים ניידים נוספים, כולם פרי גניבות מהימים האחרונים ברחבי תל אביב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הבוקר הגיעה אחת המתלוננת, מלווה בבעלה. כאשר בישר לה קצין החקירות כי החשוד שגנב לה את הטלפון נעצר וכי הצליחו למצוא את הנייד הגנוב שלה, התרגשה מאוד וביחד עם בעלה הודו מקרב ליבם על השבת הנייד לרשותם. הם סיפרו כי כבר היו בדרך לחנות לרכישת נייד אחר.

היום הובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בת"א והם נעצרו עד ליום 3.1.17. החקירה נמשכת.

מהמשטרה נמסר כי בשנים האחרונות ממקדת משטרת ישראל אכיפה במישור המודיעיני והמבצעי בתחום גניבות הטלפונים הניידים, לרבות הפעלת כוחות ואמצעים ייחודיים בעבודה על בסיס מודל המעניק מענה אכיפתי משולב כנגד מחוללי העבירה, קרי בתי עסק לממכר מכשירים וחלפים וכנגד מבצעי העבירה כאחד. ככלל, הודות לאכיפה הנחושה והממוקדת מזוהה מגמת ירידה בהיקף העבירות החמורות במסגרתן נשדדים טלפונים ניידים. במסגרת זו, המשטרה פועלת גם להשבת מכשירי הסלולר שנשדדו לידי קורבנות העבירה, ולראייה, בשנת 2016 תפסה והחזירה לבעליהם למעלה מ- 2,000 טלפונים סלולאריים ומחשבים נישאים.