אאא

ההחמרה במצב מרן הרב שטיינמן: חבר מועצת גדולי התורה של "דגל התורה" וראש ישיבת "עטרת ישראל" הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, הורה ביום שישי לתלמידיו לשוב מהחופשה - זאת למרות שבת חנוכה.

ההוראה החריגה התקבלה בעקבות הדאגה הרבה בעולם היהודי במצבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן. גורמים בישיבה סיפרו ל"כיכר השבת" כי הבחורים שנענו לבקשת הרב אזרחי, למדו במהלך השבת במשך שעות רצופות לרפואתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

לדברי מקורביו, הגרב"מ אזרחי הורה לתלמידיו לקבל על עצמם קבלות טובות ברוחניות לרפואתו של מנהיג הדור, כשהוא כל העת מתעניין ועוקב אחר מצבו.

במקביל, וכפי שסוקר ב"כיכר השבת", בריכוזים החרדיים ברחבי הארץ נערכו בליל שבת עצרות תפילה לרפואת מנהיג היהדות החרדית.

בהיכל ישיבת פוניבז' נערכה בהוראת ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין תפילת רבים בליל שבת בהשתתפות אלפים מתושבי העיר ותלמידי הישיבה.

גם בבית הכנסת לדרמן, הורה מרן הגר"ח קניבסקי למקורבו רבי אליהו מן לומר פרקי תהילים לרפואת מרן לאחר תפילת שחרית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בישיבת סלבודקה, עבר לפני התיבה הגאון רבי משה הלל הירש וקרא פרקי תהילים לאחר תפילת מעריב עם כל הציבור, זאת לבקשתו של ראש ישיבת סלבודקה הגאון רבי דב לנדו.

יצוין כי במניין שנערך במעונו של המשגיח הגאון רבי אברהם פולק, שם התפלל הבוקר ראש ישיבת סלבודקה בשל חולשתו, ערך הגר"ד לנדו "מי שבירך" לרבן של ישראל.

בחסידות אלכסנדר, ערך האדמו"ר "מי שברך" למרן הגראי"ל שטיינמן לאחר שעלה לתורה.

בבית המדרש "יוצאי ארחות תורה", במקום שיעור בין קבלת שבת למעריב, נאמרו תהלים לרפואת גדול הדור.

בבית מדרשו של הגאון רבי חיים פיינשטיין ברמת אלחנן בבני ברק עבר לפני התיבה מקורבו ותלמידו של מרן הגראי"ל הרב עזריאל מונק לאמירת תהלים בליל שבת לאחר התפילה.