אאא

שבוע שעבר, בנר שישי של חנוכה (חמישי) נערכה הופעת ענק קומזיץ החנוכה לבני הישיבות באצטדיון ארנה ירושלים. 

האירוי המרכזי עסק בחידון "מאי חנוכה" במעמד הראשל"צ הגר"י יוסף, ויחד עם עשרות הנבחנים השתתפו במופע אלפי בחורי ישיבות ואברכי כוללים.

באירוע נטלו חלק  שר הפנים הפריפריה נגב וגליל אריה דרעי,  מחזיק תיק מורשת מן המזרח סגר"ע צביקה כהן, ראש העיר ניר ברקת וחברי מועצת העיר ירושלים פיני עזרא, אשר מישאלי, אברהם בצלאל.

האירוע נפתח בחידון הענק "מאי חנוכה" ובמשך דקות ארוכות הורגש המתח באצטדיון כשעשרות בחורי הישיבות נבחנו ובסיום הוכרז הזוכה בסך 5000 ש"ח במזומן.

את התוכנית יזמו רדיו "קול חי" לרגל 20 שנה לתחנת הרדיו, אגף 'מורשת מן המזרח' בעיריית ירושלים בראשות סגן ראש העיר צביקה כהן ומשרד הפריפריה נגב וגליל בראשות השר אריה דרעי נטלו חלק במימון האירוע ושדרן הרדיו מנחם טוקר הנחה את האירוע.

טוקר הזמין לבמה בתחילת הערב את הזמר מרדכי בן דוד שסחף את אלפי בני הישיבות בשירתו. מיד לאחריו עלו לבמה יידל ורדיגר, מקהלת "המנגנים" בניצוחו של מוישי רוט, ישי ריבו ואלירן אלבז.

אלפי בחורי ישיבה גדשו את היציעים ונטלו חלק בשירה יחד עם גדולי הזמר.

שר הפנים אריה דרעי נכנס לאירוע וקהל האלפים קיבלו בחום ובהערכה, בחורי הישיבות הודו לשר על האירוע המיוחד והמרגש. עם השר נכנס ראש העיר ירושלים ניר ברקת ויועציו החרדים קובי איזק ואברימי קרויזר.

מנחה האירוע מנחם טוקר הזמין לבמה תחילה את ראש העיר ירושלים ניר ברקת שאמר: "יש לנו כבוד גדול שהשר דרעי מייצג אותנו בממשלה, הוא שר קשוב. ירושלים תשאר מאוחדת לנצח נצחים. והוסיף: "מחכה כבר שטראמפ יעביר את השגרירות לירושלים".

לאחריו הזמין טוקר את שר הפנים הפריפריה נגב וגליל אריה דרעי שאמר בפתח דבריו: "אתם בחורי הישיבה - סיירת המטכל שלנו״

מיד עם סיום נאומו של השר דרעי נכנס הראשון לציון הגר"י יוסף וקהל האלפים שר לכבודו יחד עם גדול הזמר מרדכי בן דוד ומקהלת המנגנים.

הראשון לציון פנה אל בני הישיבות ללמוד את לימודם לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא שזה העיקר בלימוד". בסיום דבריו שיבח הגר"י יוסף את השר דרעי וסגר"ע צביקה כהן שיזמו יחד עם רדיו קול חי את האירוע הענק ואת החידון ההלכתי "מאי חנוכה".

האירוע הסתיים בריקודי אלפי בני הישיבות לצלילי דואט עם כל האמנים.

תמונות: עובדיה כלימי