אאא

בלעדי: בתיעוד ווידאו שהגיע לידי "כיכר השבת" ונחשף כאן הערב (ראשון) לראשונה, מתייחס הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף לראשונה לסערת מכתבו של הגאון רבי יהודה עדס, ראש ישיבת 'קול יעקב' נגד כנס הרבנים הספרדים. 

קראו עוד: הגר"י עדס נגד איגוד הרבנים הספרדי

במהלך שיעור שמסר בסוף השבוע התייחס הראשל"צ למכתב הגאון רבי יהודה עדס שכתב לתלמידיו נגד כנס הרבנים הספרדים שארגנה תנועת ש"ס. במכתב כתב הרב עדס: "גדולי הדור שעבר ושל דורנו ובראשם מרן הגרי"ז זצוק"ל התנגדו מאוד להקמת גוף עולמי של רבנים וגדולי תורה. כל בר דעת מבין הנזק הגדול שיכול לצמוח מארגון עולמי, אשר הניסיון הראה דנמסר כח עולמי לידי מזכיר, וכל אשר יחפוץ יעשה".

מכתב הרב יהודה עדס
מכתב הרב יהודה עדס
הגדלה

תחילה התייחס הרב הראשי לחשיבות של ארגון הרבנים הספרדי: "לפני שבועיים שלוש היה פה כנס רבני עולמי, כל הרבנים הספרדים התאספו, היה נשיאות מועצת חכמי התורה, והיה שם רבנים מכל המקומות. לאשכנזים יש 'ועידת רבני אירופה', על טהרת האשכנזים. יש להם עוד 'מרכז רבני אירופה', יש להם ארגוני רבנים שלהם".

"לנו הספרדים שום דבר לא היה, מה היה שאיחד את הרבני הספרדים? לא היה. ב"ה תפסו יוזמה, מכל העולם באו. שמעו שיעורים והתייעצו בהלכה".

בשלב זה התייחס הרב הראשי לגר"י עדס ולמכתבו ואמר: "אומנם יש רב אחד מבית וגן שהוא אומר שגדולי הדור יצאו נגד כינוסי רבנים, למה נגד? מה יש בזה? מתאספים הרבנים בניהם, שומעים שיעורי תורה וחיזוק, רבנים כולם יראי שמיים, כמו חכם שלום וכמו שאר הרבנים, למה לצאת נגד? לא מבין אני. היה בזה ברכה".