אאא

כ-70 נשים יהודיות שחולצו מכפרים עוינים על ידי יד לאחים יחד עם 120 ילדיהן,  חגגו בסוף השבוע שעבר את חנוכה יחד, ביום חגיגי ומיוחד שהפיק יד לאחים עבורן ועבור ילדיהן.  

"זהו אירוע מיוחד שהפך למסורת עם השנים", אומרים ביד לאחים, "אך השנה הופתענו שנרשמה כמות כזו גדולה של כ-200 משתתפים. האירוע עצמו היה מרגש, מאחר ולחלקם זוהי הפעם הראשונה שהם מדליקים נרות חנוכה מאז שיצאו לחירות. ביניהם בלטו מספר נשים וילדיהן שיצאו רק לפני מספר חודשים מכפרים עוינים במיוחד, כמו: יעבד, ריינה, עראבה, כפר קרע, דיר נבלה, סלפית, בית לקיה ועוד". 

במהלך היום המיוחד, שהתקיים השנה באשדוד, נהנו הניצולות וילדיהן מפעילות מגוונות שארגנו עבורם ביד לאחים. בין היתר הם קיימו שיט סירות באגם, סעדו ארוחת צהריים חגיגית וכאמור חגגו יחדיו טקס הדלקת נרות מיוחד על ידי ילדי הניצולות.

את המעמד כיבד בנוכחותו רבה הראשי של אשדוד, הרב יוסף שיינין, שנשא דברים נרגשים ואמר כי הוא נפעם לראות כמות כה גדולה של ניצולים השבים אל היהדות. 

2.	רבה הראשי של אשדוד, הרב שיינין, מברך את הניצולות ואת ילדיהן
רבה הראשי של אשדוד, הרב שיינין, מברך את הניצולות ואת ילדיהן. צילום: דוברות יד לאחים
הגדלה

"מרגש היה לראות ילדים יהודים מדליקים נרות חנוכה לראשונה בחייהם, ואת אמותיהן שהזילו דמעה, כשהפעם היו אלו דמעה של שמחה", סיכמו ביד לאחים.